שוב אכזבה: רק תיקו לבית"ר י-ם

אחרי שטען כי ייקח זמן, גם מפגרת הנבחרת בת השבועיים גיא לוזון לא הצליח להוציא נקודות כשסיים בתיקו 1:1 עם אשדוד. הסוף קרוב?

נרי וייס , י"ב בחשון תשע"ט

לוזון. תם המסע?
לוזון. תם המסע?
צילום: פלאש 90

50 שנים לא חוותה בית"ר ירושלים פתיחת עונה רעה שכזו. ארבע נקודות בשישה מחזורים זו פתיחת עונה הגרועה ביותר של הירושלמים מאז עונת הבכורה בליגה הראשונה ב-1968/9.

אז אפשר לעשות הנחה לאור מה שעברה הקבוצה בקיץ האחרון עם הבעלים היוצא אלי טביב שהתעמר בשחקנים קשות. אפשר לדבר גם על כך שלצוות האימון לא ניתנה יד חופשית לרכישת שחקנים מאחר שהבעלים החדש שהגיע, משה חוגג, הגיע לקראת סיום חלון ההעברות. אפשר גם לדבר על כך שהשחקנים לא התכוננו כראוי לפתיחת העונה - אבל כל זה היה נכון ללפני שבועיים.

אחרי פגרת נבחרת בת שבועיים, ציפו אוהדי בית"ר לחזור מהפגרה אל המחזור השביעי בליגת העל בכדורגל, קצת יותר מתואמים, קצת הרבה יותר רעבים והרבה יותר יכולים. מול מ.ס אשדוד, אותה בית"ר ניצחה חמש פעמים בשמונת מפגשי הליגה האחרונים ביניהן, זה גם היה אמור להיות הרבה יותר קל וטוב.

אבל זה לא. בית"ר נראתה רע, ההרכב היה מאולתר, המערך שבלוני וחסר יצירתיות והחשק של השחקנים היה נראה בהתאם. למעשה, לא מופרך יהיה לחשוב כי השחקנים הירושלמים עשו שביתה איטלקית למאמנם גיא לוזון - גם הם מבינים כי ככה אי אפשר להמשיך.

הירושלמים פתחו את המשחק באצטדיון הי"א, מקום בו לא הרבו לנצח בעונות האחרונות, דווקא עם המון אמביציה והתלהבות, אך לצערם כיסוי רע של אופיר קריאף המגן הימני לעת עתה איפשר בדקה ה-11 לאשדוד וגדי קינדה לכבוש לרשתם, בניגוד למהלך המשחק שהתחיל להתפתח.

היה זה למעשה, המשחק ה-12 ברציפות בו בית"ר סופגת, כשהפעם האחרונה בה לא ספגה הייתה ב-23 באפריל מול הפועל חיפה.

שני חילופים במחצית השניה הפיחו מעט תקווה והביאו לשינוי על כר הדשא. מאור בוזגלו בהופעתו השניה בלבד מאז שב מהפציעה הארוכה בישל לעידן ורד בדקה ה-75 את שער השיוויון. הניסיונות של הירושלמים להפוך את התוצאה לא צלחו, ובסיום אלה סופרים משחק חוץ שביעי ברציפות בו הם לא מנצחים, ושישי ברציפות העונה.

אם לא יקרה דבר בלתי צפוי, ימיו של גיא לוזון כמאמן בית"ר ספורים.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il