משה פייגלין: השמאל ימשיך להסית ויישאר לבד

פייגלין מזכיר לנכדיו של רבין מה הוביל לרצח הנתעב, "כשקוראים לימין פרופלורים ומתנהגים ברודנות צומחים עשבים שוטים".

בני טוקר , י"ג בחשון תשע"ט

 פייגלין
פייגלין
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

משה פייגלין, יו"ר מפלגת זהות, מגיב בערוץ 7 לנאום התקיף שנשאה נכדתו של יצחק רבין באזכרה הממלכתי אתמול (ראשון) בהר הרצל.

בשיחה עם ערוץ 7 מזכיר פייגלין את הסיבה האמיתית שהביאה לרצח הנתעב של סבה, "לעניות דעתי מה שהוביל לרצח רבין היה שתחת דמוקרטיה ייצרו כאן מציאות רודנית, זה מה שהיה לנו בהסכמי אוסלו וגם בהתנתקות. הלכו כאן למהלך שהוא בלתי הפיך, מהלך שדורס את כל נימי נפשו של מחצית העם ואת זה עשו במחטף על ידי ממשלת מיעוט תוך מתן שוחד ומיצובישי.

''ראש הממשלה אז כינה את הימין פרופלורים, וכל אותם המכונים 'שומרי הסף', בתי המשפט והתקשורת, במקום להביא לביטוי את רחשי מחצית הציבור הפכו חלקים מהעם למגוחכים. כשאתה תחת מעטה של דמוקרטיה מנסה לייצר מהלכים בניגוד להבטחות שהבטחת לפני הבחירות, אתה למעשה יוצר מציאות רודנית. ומציאות כזאת יוצרת התפתחות של עשבים שוטים כדוגמת הרוצח הנתעב יגאל עמיר".

לדבריו השמאל הופך מדי שנה את הטקסים לזכר רבין לכלי ניגוח פוליטי נגד הימין, "זה הפך לריטואל קבוע ואחר שואלים למה הנוער לא מזדהה עם רבין ועם מורשתו. כי ברגע שאתה מערבב בין הרצח שהוא אכן מזעזע ואיום ונורא, כשאתה מערבב בין גופו של אדם למורשתו הפוליטית, ומנסה לטעון שמי שלא הסכים עם דעתו הוא אשם, כפי ששמעתי היום שאהוד ברק מאשים את נתניהו ברצח.

''הם לא מפסיקים לסחוט את הלימון הזה עד הטיפה האחרונה וכל זה כדי להשיג רווח פוליטי. כאשר מתנהלים ככה לא פלא שהשמאל מוצא את עצמו לבד, אז נועה ואהוד ברק תמשיכו ואל תתפלאו שתמצאו את עצמכם עם מורשת רבין פרטית לבד".

פייגלין מוסיף כי הלקח מרצח רבין הוא שמנהיגים צריכים לכבד את הבטחות הבחירות שלהם ולקבל החלטות גורליות רק לאחר שהביאו אותן לבוחר, "כשאתה מטאטא את המחאה ופועל כרודן זה משאיר את זה לעשבים שוטים ולרצח זוועתי של יגאל עמיר. מה שמצמיח עשבים שוטים זו מציאות רודנית. לכן הלקח של רצח רבין הוא ששום ממשלה אסור לה ללכת לפעולות בלתי הפיכות תוך כדי דריכה על בהונותיהם של האזרחים בלי שיח ושיג ארוך.

''דוגמא טובה זה מנחם בגין שמסר את סיני אבל זה היה לגיטימי כי היו בחירות והוא קיבל רוב בכנסת ולכן הייתה לגיטימיות. לעומת זאת השמאל בהסכמי אוסלו ובהתנתקות עשו הכול אחרת אחרי הבחירות והפכו את הדמוקרטיה כקרדום לחפור בה. ולכן הלקח הוא שצריכים לומר ביושר מראש לפני הבחירות מה מתכוונים לעשות אם תגיע לשלטון".

מציאות רודנית הצמיחה עשבים שוטים