"להחזיר את חוק היועמ"שים למסלולו"

ח"כ אמיר אוחנה תוקף את הצעת חוק היועמ"שים הממשלתית ודורש מהשרה שקד לאמץ את הצעתו לפיה יהפכו יועמ"שי המשרדים למשרות אמון של השר.

חזקי ברוך , י"ג בחשון תשע"ט

אוחנה בדיון בוועדת חוקה
אוחנה בדיון בוועדת חוקה
צילום: דוברות

ח"כ אמיר אוחנה, יוזם הצעת חוק היועמ"שים הפרטית, קרא בדיון בוועדת חוקה לשרת המשפטים שקד לזנוח את הצעת החוק הממשלתית ולקדם את הצעתו, לפיה תפקיד יועמ"ש המשרד יהפוך למשרת אמון של השר.

"צר לי לומר זאת, אבל הצעת החוק הממשלתית מעקרת את החוק מתוכן, תוך כדי שהיא מאמצת את הנרטיב של המשפטנים ולוקחת את חוק היועמ"שים שמאלה", טען אוחנה בדיון הבוקר (שני).

לדבריו, "שרת המשפטים, שמדברת על חשיבות יישום מדיניות ימין, תצטרך לעמוד בדיבורה גם אם זה אומר לעמוד איתן נגד היועמ"שים – ולקחת את הצעת החוק חזרה ימינה ממחוזות השמאל".

עוד הוסיף ח"כ אוחנה, "אנחנו, והציבור שלנו, מדברים חזור ואמור על הצורך בסיום שלטון המשפטנים. בדיוק בשל כך הגשתי את ההצעה למינוי יועץ משפטי כמשרת אמון – לחזק את המשילות".

מנגד, טוען אוחנה, "בהצעת החוק הממשלתית פתאום צצה לה ועדת איתור. לא זו גם זו, נדרשת הסכמת היועמ"ש לממשלה, ונקצבה תקופת כהונה של 7 שנים. כלומר – רוב השרים ברוב המשרדים לא ישפיעו על מינוי היועמ"ש שתחתיו יצטרכו לעבוד – וזו איננה שגיאה פרוידיאנית".

"אני קורא לשרה שקד – עדיין לא מאוחר להחזיר את חוק היועמ"שים למסלולו המקורי ולהביא את השינוי שהציבור מבקש מאיתנו", חתם.