מחזקים פעילות כלכלית עם ארה"ב

משלחות כלכליות של משרדי האוצר הישראלי והאמריקני חתמו על שורה של שיתופי פעולה חדשים.

ניצן קידר , י"ג בחשון תשע"ט

המפגש בין המשלחות
המפגש בין המשלחות
צילום: יח"צ

משלחות ישראל וארה"ב נועדו יחד בכינוס השנתי של הקבוצה הכלכלית המשותפת לישראל וארה"ב (JEDG) שנפתח היום (שני).

את המשלחת הישראלית לכנס הוביל מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד. המשלחת כללה את סגן שר האוצר, יצחק כהן, מנכ"ל משרד האנרגיה, אודי אדירי, עמי אפלבאום מרשות החדשנות, ראש מטה הדיור הלאומי זאב בילסקי, החשב הכללי רוני חזקיהו, סגנית הממונה על התקציבים שירה גרינברג ובכירים נוספים.

המשלחת האמריקאית, שכללה כ- 40 משתתפים, גובתה בבכירים רבים, בכללם שגריר ארה"ב לישראל, דיוויד פרידמן, סגנית המזכיר האמריקאי לדיור ופיתוח עירוני פנמה הודג'ס פטנאודה, תת-מזכיר האוצר האמריקאי לנושאים בינלאומיים דיוויד מלפס; תת-מזכיר האוצר האמריקאי לנושאי טרור ומודיעין פיננסי סיגל מנדלקר ועוזרת מזכיר המדינה האמריקאי לנושאים כלכליים ועסקיים מנישה סינג.

שתי המשלחות ציינו את הקשר החזק בין כלכלות ישראל וארה"ב הפועלות בשיתוף פעולה שהולך וגדל.

המשלחת האמריקאית ציינה לשבח את ביצועיה הכלכליים החזקים של ישראל ואת המשמעת הפיסקלית שלה, בעוד המשלחת הישראלית הביעה את הערכתה לשותפות ארוכת-הדרך בין שתי המדינות. המשלחות אישרו מחדש את מחויבותן לפיקוח על ההתקדמות הכלכלית ושיתוף הפעולה.

לצד הישגים נוספים, שתי המשלחות מיסדו צוות משימה מיוחד שיעבוד בשנה הקרובה על מודרניזציה של הסכם המס בין ישראל-ארה"ב. צוות המשימה ידווח אודות התקדמותו לכנס ה-JEDG הצפוי להתכנס בשנת 2019. המשלחות אף חתמו על מזכר לשיתוף פעולה, המבסס את שיתוף הידע והעבודה המשותפת בתחום הדיור ופיתוח קהילות.

שני הצדדים חתמו גם על מזכר הבנות לשיתוף פעולה בנושאיים סביבתיים, הדיון בנושא זה התמקד בטיהור קרקע חדשנות בתחומי מים ותגובה במצבי חירום.