פרסום ראשון
כביש 'עוקף אל-ערוב' יורחב ל-4 נתיבים

שר התחבורה ישראל כץ החליט להפוך את קטע הכביש בין צומת גוש עציון ל"אל ערוב", לכביש דו-נתיבי ודו-מסלולי.

עדו בן פורת , י"ד בחשון תשע"ט | עודכן: 14:18

ישראל כץ
ישראל כץ
צילום: קובי ריכטר/TPS

כביש "לב יהודה" - הדמייה

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ (הליכוד) החליט להוסיף 70 מיליון שקלים לתקציבו של ״כביש לב יהודה״ - עוקף אל ערוב, במטרה לאפשר הקמת כביש דו מסלולי-דו נתיבי רחב ובטוח, לטובת תושבי גוש עציון והר חברון ושאר הנוסעים ומשתמשי הדרך. הביצוע יחל בקרוב.

בישיבה שהתקיימה אתמול (שני) בהשתתפות מנכ"ל ''נתיבי ישראל'', ניסים פרץ, אנשי המקצוע של חברת "נתיבי ישראל" ומשרד התחבורה וכן נציג של משרד רה״מ, הוחלט על הרחבת הפרויקט לאור התנועה הערה של כלי רכב ישראלים ופלשתינאים בכביש זה. הפרויקט מבוצע כחלק מהשקעות הענק של הממשלה בכבישים ותשתיות אסטרטגיות ביו"ש.

הכביש המתוכנן, באורך של כתשעה קילומטרים, יחבר בין גוש עציון, אזור יהודה וקרית ארבע לירושלים, תוך סלילת כביש עוקף לציר 60, העובר דרך היישובים הפלשתינאים "אל ערוב" ו"בית אומר".

השר כץ החליט להפוך את קטע הכביש בין צומת גוש עציון ועד לישוב "אל ערוב", לכביש דו-נתיבי ודו-מסלולי, במטרה להגדיל את קיבולת התנועה בכביש, כך שיתאים לנפח התנועה בכביש ויסייע בצמצום עומסי התנועה במקום.

ישראל כץ
צילום: קובי ריכטר/TPS

מצומת "אל ערוב" יסלל כביש חדש שיתחבר לחברון, שיהווה ציר תנועה נוסף ובטיחותי עבור הנוסעים מגוש עציון לחברון. הכביש החדש יצמצם את נפח התנועה העובר באזורי מגורים ביישובים הפלשתינאים, ויאפשר נסיעה מהירה, חלקה ובטוחה. הפרויקט מבוצע במסגרת תכנית חומש לפיתוח תחבורה ותשתיות ביהודה ושומרון, שמקדם השר כץ בהשקעה של מיליארדי שקלים.

במסגרת הפרויקט ישודרג צומת גוש עציון, והכניסה ליישוב כרמי צור. בנוסף יוקם בתוואי הכביש גשר באורך של 35 מטרים, שלושה מעברים חקלאיים תת קרקעיים, עבודות ניקוז ותקשורת, הקמת מערכת תאורה וקירות ביטחון ופיתוח ושיקום נופי. הפרויקט מבוצע בהשקעה כוללת של כ-320 מיליון שקלים, ובימים אלה מקדם חברת "נתיבי ישראל" את התכנון המפורט של הפרויקט.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, מסר בתגובה ''אנשי גוש עציון מודים לשר התחבורה ישראל כץ על ההחלטה שמשפרת את תנאי הנסיעה בכבישים שלנו ומשפיעה על חיי היום יום של התושבים. שינויים שייחולו בצומת הגוש עם השלמת הכביש יהיו דרמטיים לכל תושבי הגוש העומדים היום בפקק בלתי נגמר''.

מועצת יש"ע מסרה בתגובה: ''אנו מברכים את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת שר התחבורה ישראל כץ על הוספת התקציב לכביש 'לב יהודה' (עוקף אל-ערוב) שמדרום לצומת גוש עציון. הרחבת הכביש תפחית את העומסים אשר מקשים על חייהם של כל תושבי אזור יהודה ובכללם גוש עציון, קרית ארבע-חברון והר חברון. כביש זה הוא חלק מתוכנית תחבורה רחבה שאנו מקדמים אל מול משרד ראש הממשלה, התחבורה והאוצר לרווחת התושבים ובטיחותם''.