אושר בטרומית
יישללו ביקורים ממחבלים כלואים המשתייכים לארגון טרור המחזיק בשבויים ישראליים

לפי הצעת החוק של ח"כ חזן, תישלל זכותו של אסיר ביטחוני לביקורים, אם הוא חבר בארגון טרור שמחזיק בשבוי ישראלי.

חזקי ברוך , ט"ו בחשון תשע"ט

מליאת הכנסת
מליאת הכנסת
צילום: רויטרס

ח"כ אורן חזן: מחבלי חמאס כלואים לא ייהנו מביקורים

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת החוק המציעה לשלול זכותו של אסיר ביטחוני לביקורים, אם הוא חבר בארגון טרור המונע מנציג ממשלת ישראל לבקר אזרח ישראלי חטוף או שבוי המצוי ברשותו.

על פי הצעת החוק שהגיש ח"כ אורן חזן (הליכוד), אולם לשר לביטחון הפנים תהיה את הסמכות, לאחר התייעצות עם שר הביטחון, להתיר ביקורים במקרים חריגים.

בדברי ההסבר לחוק נכתב "מדינת ישראל מתמודדת עם ארגוני טרור המאיימים לפגוע באזרחיה בכל מקום וזמן. בשל היותה דמוקרטיה מתקדמת המחויבת לחוקים ולאמנות זכויות אדם בין-לאומיות שארגוני הטרור אינם מחויבים להם, נוצר מצב בלתי נסבל שארגוני הטרור, כאסטרטגיה, חוטפים ומחזיקים אזרחים ישראלים מבלי להתחשב בתנאיהם ומבלי לאפשר לבקרם, מה שמאוד פוגע במורל ובחוסן הלאומי של מדינת ישראל.

''מנגד, מדינת ישראל כן מאפשרת ביקורים לאסירים ביטחוניים החברים בארגוני טרור. הצעת החוק נועדה לתת מענה לחוסר ההלימה בין התנאים בהם מדינת ישראל מחזיקה את הטרוריסטים שפוגעים בה, ובין התנאים שבהם ארגוני הטרור מחזיקים את החטופים הישראלים: אברה מנגיסטו, הדר גולדין ואורון שאול", נכתב.

ח"כ חזן אמר "העלות המטורפת שהמדינה משקיעה באכלוס מחבלי החמאס בכפר נופש בכלא היא מהכיס של כולנו. בזמן הזה הם מחנכים לטרור ואפילו מוציאים פיגועים מתוך בתי הכלא. אבל מה עם אחינו שבשבי החמאס? אין איש יודע.

''הם זוכים לביקורים, אוטובוסים מלאים שמגיעים מעזה. איך זה ייתכן שבזמן שיש כאן אנשים שזועקים על זכויות אדם של מרצחים פעם אחר פעם, אבל לא זועקים על זכויות אדם של בנינו. לא תיתכן מציאות שאנחנו לא יודעים מה עם הבנים שלנו", הוסיף חזן.