זה הגרפיטי שמכעיס את השרה שקד

השרה הסבירה שבגלל כתובת גרפיטי שמזכירה את בנה, היא מסרבת לפגוש את נציגי האבות הגרושים.

גיל רונן , ט"ו בחשון תשע"ט

הגרפיטי המכעיס
הגרפיטי המכעיס
צילום: רונן לגזיאל

פעילים של מחאת האבות הגרושים ניהלו דו-שיח עם שרת המשפטים ודרשו בין היתר כי הפרקליטות תתחיל להעמיד לדין נשים שהוכח כי הן העלילו עלילות נגד גברים.

רונן לגזיאל, מראשי תנועת "מ.ל.ה - מלוכדים למען הילדים" ופקוד של הבית היהודי, שאל את השרה שאלה באירוע בחירות מקומיות של הבית היהודי ברעננה. "איך את מצפה, בתור איש ימין, שאנחנו נצביע בעד איילת שקד, כשאת מפקירה את האבות הגרושים?"

הוא התלונן על כך שהשרה לא מקיימת מפגש עם הקבוצה.

שקד הסבירה שמדי יום ראשון ישנה הפגנה של האבות הגרושים מחוץ לביתה. "אני יצאתי אליכם פעמיים וזה לא עזר. אחרי שיצאתי אליכם ראיתי גרפיטי ליד הבית שלי נגד הבן שלי. ולכן אני לא אצא יותר".

"נושא המזונות וחזקת הגיל הרך זה אולי הנושא הכי המורכב שאני מתמודדת איתו כשרת משפטים", אמרה. עניין חזקת הגיל הרך "נמצא בוועדה בכנסת וצריך לעבור". חקיקה שתחלק את נטל המזונות בצורה יותר שוויונית תלויה בהסכמת הסיעות החרדיות והרבנות הראשית, הסבירה ו"צריך שיהיה איזון בין בית הדין הרבני לבין בית המשפט למשפחה".

השרה הוסיפה שהיא שרת המשפטים היחידה ששינתה את הנחיה 2.5 של הפרקליטות, אשר מנעה העמדה לדין של מי שמגישות תלונות שווא נגד גברים, וכי שוחחה בעניין רק השבוע עם פרקליט המדינה. לגזיאל ציין כי בפועל, גם לאחר השינוי שבוצע בהנחיה, נשים לא עומדות לדין בגין עלילות.

לגזיאל הסביר לערוץ 7 כי הגרפיטי התייחס לאמירה של השרה עצמה, כאשר יצאה אל המפגינים לפני כמה חודשים. אז אמרה: "הבן שלי שאל אותי: אמא למה הם מפגינים בחוץ? ואני עניתי לו שהם מפגינים למען הילדים שלהם, והא ביקש ממני לצאת ולעזור לכם".

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה