מי יגאל אותנו מהפקקים של הבוקר

יוסי סעידוב מארגון "15 דקות" דורש תשובות מהמועמדים לראשות העיר ירושלים, "זה הנושא הבוער בכל הארץ".

בני טוקר , ט"ז בחשון תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
Flash90

יוסי סעידוב, ממייסדי ארגון צרכני התחבורה הציבורית ''15 דקות'', אומר לערוץ 7 כי הפתרון היחיד שיוכל לפתור את בעיית הפקקים בירושלים הוא הקצאת משאבים לתחבורה ציבורית שתחליף את הרכבים.

"אנחנו רואים שגם אם מוסיפים נתיבים וכבישים חדשים זה לא פותר את בעיית הפקקים והם רק מתגברים, כך קרה בפסגת זאב בירושלים, הוסיפו את מחלף בנציון נתניהו והפקקים התגברו. הפתרון האמיתי הוא מעבר מנסיעה ברכב פרטי לנסיעה בתחבורה הציבורית, וכמו שאומרת הפרסומת - להפוך שעה אבודה לשעת עבודה - אפשר לקרוא ולעבוד בתחבורה הציבורית".

לדבריו אין מועמד שלא מבטיח גדולות ונצורות בעניין התחבורה בעיר, "קודם כל צריך לזכור שתחבורה ציבורית אינה רק בסמכות העירייה אלא בסמכות משרד התחבורה, אבל לעירייה יש סמכות להקצות נת"צים, להוסיף מסופים בתוך העיר, ולהפוך את התחבורה הציבורית לזמינה ויעילה.

"אנחנו יודעים שבירושלים כל המועמדים מדברים על חיזוק התחבורה הציבורית, וברוך ה' בירושלים כמות נוסעי התחבורה הציבורית היא אדירה".

סעידוב מזכיר את יוזמתו הברוכה של ראש העיר היוצא ניר ברקת, "הוא פעל לעלייה מכל דלתות האוטובוסים אבל מצד שני הוא גם לא פעל כנגד ימי ההשבתה של התחבורה הציבורית. צריך לזכור שלמדינה אין יכולת לספק תשתית לכל הרכבים הפרטיים, הפתרונות נמצאים בתחבורה הציבורית".