דרמה בפרשת תאיר ראדה
פרקליטו של רומן זדורוב: "לקיים משפט חוזר ולשחררו מהכלא"

שערה שנמצאה על הגופה אינה שייכת לרומן זדורוב שהורשע ברצח. פרקליטו של זדורוב תקף את הפרקליטות: "לשחרר אותו עכשיו".

עדו בן פורת , ט"ז בחשון תשע"ט | עודכן: 20:00

רומן זדורוב
רומן זדורוב
פלאש 90

עו"ד ירום הלוי‎, פרקליטו של רומן זדורוב שהורשע ברצח הילדה תאיר ראדה לפני 12 שנים, כינס הערב (חמישי) מסיבת עיתונאים בעקבות הראיה החדשה - שערה שנמצאה על הגופה ששייכת לא"ח, בן זוגה לשעבר של א"ק.

עו"ד הלוי קרא לשחרר לאלתר את זדורוב, "לנוכח הממצאים החדשים - חובה לקיים משפט חוזר ולשחררו מהכלא".

עו"ד הלוי הוסיף: "הפרקליטות מנסה להציל את עצמה מבושה גדולה. יש DNA של אחד למיליארד, ויש DNA של בדיקה שונה - כשאין שורש של שערה. במקרה הזה לא היה שורש. הראייה הזו חייבת להוביל למשפט חוזר ולזיכויו".

"השערה הזו התגלתה עם עוד עשרות שיערות אחרות על גופתה של תאיר. אני, כסנגור שמחוסר באמצעים – כלומר, כסף של המשפחה – הייתי צריך לתעדף איזה שיערות הכי דחוף לבדוק. החלטתי ששלוש שיערות מסוימות הן המסקרנות ביותר – והעברתי אותן למכון לרפואה משפטית לבדיקה'', הוסיף הלוי.

נציגי הפרקליטות הוזעקו הערב אל המכון לרפואה משפטית בעקבות השערה שאותרה ואינה שייכת לרומן זדורוב, האיש שהורשע במעשה ונשלח לרצות עונש מאסר כבד.

מנהל המכון לרפואה משפטית באבו כביר, ד"ר חן קוגל, אמר כי "לפי בקשתו של סנגורו של רומן זדורוב ובתיאום ובהסכמת פרקליטות המדינה, המכון לרפואה משפטית ביצע בדיקות DNA מיטוכונדרי כדי להשוות שיערות שנמצאו על גופתה של תאיר ראדה ז"ל עם פרופילים גנטיים שונים. הבדיקות בוצעו מספר פעמים כדי לוודא את תקפותן ונמצאו ממצאים חדשים שלא היו ידועים קודם לכן. לפיכך, זימנו את הסנגור ואת אנשי פרקליטות המדינה כדי לבשר להם על הממצאים החדשים".

אמה של תאיר ז''ל, אילנה ראדה, אמרה בשיחה עם חברת החדשות כי "לזה ייחלתי כל ה-12 שנה. הסברתי לכם גם בעבר, אנו משפחת הנרצחת אף פעם לא יודעים דבר. לפעמים ניזונים מהתקשורת ולפעמים רק מעיתון 'ידיעות' או כל ידיעה אחרת או מציבור ששומע את זה מבחוץ. כרגע לא יודעת כלום''.

ראדה הוסיפה: "אני מחכה כמו של אזרחי מדינת ישראל. אני מקווה שהפעם יהיה באמת מהלך שיוביל (לגלות) מי רצח את תאיר. תמיד יש לי תקוות ותמיד אני חיכיתי לראיה פורנזית. אני מבינה רק משמועות כמובן שזה מה שעומדים להדליף עכשיו ראיה פורנזית ואני מקווה שזה אכן נכון".

תאיר ראדה
צילום: פלאש 90

ההתפתחות מגיעה על רקע הדיווח בתחילת השבוע ב"ידיעות אחרונות" ולפיו אישה צעירה שהגיעה לתחנת המשטרה בנצרת עלית מסרה עדות חדשה בפרשת הרצח שאירע בבית הספר בקצרין בדצמבר 2006.

על פי עדות זו, הצעירה המכונה בתקשורת א"ק הודתה גם בפניה על כך שהיא זו שרצחה את תאיר בבית ספרה בקצרין.

עדות זו היא העדות השלישית לפיה א"ק הודתה במעשה המיוחס כידוע לרומן זדורוב ובגינו נגזר עליו מאסר עולם. נזכיר כי הפעם הראשונה בה נחשף החשד שמא א"ק היא הרוצחת הייתה עם שידורה של הסדרה 'צל של אמת' ובה הובאה בהרחבה עדותו של חברה של א"ק שסיפר כיצד התוודתה א"ק בפניו על המעשה שעשתה ואף הראתה לו פריטים הקשורים לרצח.

עדות זו ועדות נוספת הובילה את המשטרה לזמן את א"ק לחקירה שלא באזהרה ובה נשאלה אם אכן הודתה במעשה, וזו אמרה שיתכן והייתה רוצה לעשות את המעשה אך לא זכור לה שהודתה בו. בעדותה זו התייחסה לנטייה רצחנית הקיימת במי שמוגדר בפיה "זאבה", כינוי החל גם עליה בשל הפרעה נפשית.

העדות החדשה שהגיעה לאחרונה למשטרה מצטרפת לעדותה של הפסיכיאטרית שטיפלה בצעירה שאושפזה יחד עם א"ק. על פי עדות זו א"ק סיפרה לה על הרצח.