השערה - יכולה להתאים לעשרות אלפי ישראלים

השערה שנמצאה על בגדיה של תאיר ראדה יכולה להיות של עשרות אלפי ישראלים. כך עולה מבדיקה שנעשתה במכון הפתולוגי באבו כביר.

ערוץ 7 , י"ז בחשון תשע"ט

תאיר ראדה
תאיר ראדה
צילום: פלאש 90

המכון לרפואה משפטית עדכן היום (שישי) את הפרקליטות כי לפי בדיקה שערך מומחה ישראלי שעובד עם המכון, השערה שנמצאה על גופתה של תאיר ראדה יכולה להתאים לעשרות אלפי ישראלים.

בעקבות העדכון, בפרקליטות חזרו ואמרו כי מדובר בעניין שולי אולם יחכו שם לחוות דעת רשמית ורק לאחר מכן יחליטו על הצעד הבא.

הבוקר, אולגה זדורוב, אישתו של רומן זדורוב שהורשע ברצח ראדה, התייחסה לאפשרות כי ייערך לבעלה משפט חוזר, נוכח הגילויים החדשים בתיק. "לא ישנתי כל הלילה - גם רומן מתרגש", אמרה.

"אני עדיין באוויר, כי לצערי הפרקליטות עדיין לא מושכת את כתב האישום. אני מבינה שזה עניין של זמן ומתרגשת ומאוד נסערת. כל הלילה קיבלתי טלפונים והודעות - שזה מצד אחד משמח ובשורות טובות, ומצד שני יש אנשים במערכת שלא כל-כך מסכימים למהפך. אבל זה עדיין מוקדם לפתוח שמפניה כי בפרקליטות בטח ירצו לבדוק לעומק, ולטעון דברים, אז אנחנו ממשיכים במלחמה שלנו. אני מנסה להחזיק את עצמי – הימים קשים מאוד ואני מתרגשת, לא מאוזנת".

מוקדם יותר היום, השופט בדימוס יורם דנציגר, שהיה בדעת מיעוט כשביקש לזכות את רומן זדורוב מחמת הספק בתיק הרצח של הנערה תאיר ראדה, אמר כי "יש סיכוי לא מבוטל שבתיק הזה ייערך משפט חוזר". באירוע של אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב אמר כי "אם זה יגיע לשלב של משפט חוזר, לפחות חלק לא מבוטל מהתהיות תתבררנה".

עם זאת, דנציגר הבהיר: "נשבעתי לעצמי שלא אדבר על התיק הזה, בפרט אחרי מה שנחשף אתמול. אני לא חושב שזה ראוי ששופט בדימוס יחווה דעתו אם דעת הרוב הייתה נכונה". הוא הוסיף: "אני לא חושב שזה רצוי, יש לנו מערכת משפט רצינית".