האולטימטום של חמאס

ארגון הטרור דורש מישראל להזרים 15 מיליון דולר במזומן מדי חודש מקטר, ואם ישראל תסרב יורחבו אירועי הטרור בגדר. בירושלים שוקלים

ערוץ 7 , י"ח בחשון תשע"ט

התפרעויות ליד הגדר
התפרעויות ליד הגדר
Photo: IDF

ארגון הטרור חמאס הציב תנאי לישראל בתמורה להפסקת הטרור וההתפרעויות ליד הגדר ברצועת עזה.

מחבלי החמאס דורשים מישראל להעביר 15 מיליון דולרים במזומן מדי חודש מקטר, ועל פי הדיווח של חברת החדשות, בארגון הטרור דורשים להעביר את הכסף עד יום חמישי הקרוב.

במסמך שהעביר מנהיג הארגון יחיא סינוואר למצרים - הוא דורש שישראל תעביר את הכסף הקטרי לתשלום המשכורות בעזה במזומן לידי החמאס.

סינוואר מאיים להגביר את ההתפרעויות ליד גדר המערכת אם הכסף לא יועבר עד ליום חמישי הקרוב. בישראל שוקלים כיצד להגיב לדרישה החדשה של חמאס.

במהלך השבת שוגרו לפחות 40 רקטות מרצועת עזה לעבר שדרות ויישובי עוטף עזה. כ-10 מהרקטות יורטו על ידי "כיפת ברזל". בתגובה צה"ל תקף כ-80 מטרות טרור ברצועה - בהן בניין בן 4 קומות ששימש מטה הביטחון של חמאס ופיר של מנהרת לחימה.

שבעה נפגעי חרדה טופלו על ידי צוותי מד"א במקום ושני בני אדם נוספים, בני 14 ו-50, נפגעו קל בזמן שרצו למרחב המוגן וטופלו במקום.

מדובר צה"ל נמסר כי "ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות נגד אזרחי ישראל". בין המטרות שהותקפו במהלך הלילה: פיר מנהרה בחאן יונס, עמדת תצפית בבית לאהיא ושני אתרים לייצור אמצעי לחימה באזור נצרים.