ברבע האחרון: הפועל ירושלים הפסידה

שלושה רבעים שיחקה הפועל ירושלים נהדר ואף הצליחה לחזור מפיגור מוקדם. אחרי שנעצרה באירופה, נעצרה גם בליגה כשהפסידה לגלבוע 99:101

נרי וייס , י"ח בחשון תשע"ט

שוכמן ומילר הערב. גיבורי הניצחון
שוכמן ומילר הערב. גיבורי הניצחון
צילום: לילך וייס, מנהלת הליגה

מאז שובה לליגת ווינר סל לפני שנתיים, הפועל גלבוע/גליל גברה על הפועל ירושלים בארבעה מששת משחקי העונה הרגילה ביניהן. בין הניצחונות היו גם שניים דרמטיים באולמה הביתי של הקבוצה הצפונית שבגן נר.

הערב (מוצאי שבת), שוב ניצחה הגלבוע, שוב באולמה הביתי, שוב בתום דרמה גדולה.

אחרי שבעונה שעברה ניצחה בתוצאה 71:72 בזכות שתי קליעות עונשין של ג'ייקובן בראון בשניות הסיום, הערב, מול בראון שעבר לירושלים, הגלבוע עשתה זאת בזכות חסימה אדירה של חואקין שוכמן ששמר על היתרון בשניות הסיום.

כבר בעונה שעברה הראתה גלבוע כמה אופי יש בה, והערב הוכיחה זאת שוב כשהתבלטה שוב ברבע האחרון. אחרי ששני משחקיה האחרונים היו צמודים מאוד במשך שלושה רבעים, לפני שהיא ברחה ב-10 הדקות האחרונות, הערב עשתה זאת גם לירושלמים.

הצפוניים שכבר פיגרו ב-12 נקודות, חזרו בזכותו של איאן מילר למשחק ברבע האחרון ושלשה אדירה שלו השלימה את המהפך. גג גדול של חואקין שוכמן על ג'יימס פלדין הבטיח את הניצחון, 99:101 בסיום לחבורה של אריאל בית הלחמי שעלתה זמנית למקום הראשון בטבלה.

ירושלים? אחרי שנעצרה באירופה על ידי אנטוורפן הבלגית שקלעה לה 101 נקודות, גם בליגה הישראלית זו רושמת הפסד ראשון מתחילת העונה עם 101 נקודות לחובתה. למזלה, העונה עוד בחיתוליה ויש לה עוד מספיק זמן לתקן.

במשחק נוסף שהתקיים הערב במסגרת המחזור הרביעי בליגת ווינר סל, גברה עירוני נהריה על עירוני נס ציונה בתוצאה 76:85.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il