הפרקליטות דנה בראייה החדשה בפרשת רצח תאיר ראדה

פרקליט המדינה קיים ישיבה בלשכתו בעקבות הממצאים החדשים שהגיעו מהמכון לרפואה משפטית. סוכם כי יש להמתין לקבלת חוות הדעת המלאה.

עדו בן פורת , י"ט בחשון תשע"ט

תאיר ראדה
תאיר ראדה
צילום: פלאש 90

פרקליט המדינה, שי ניצן, קיים היום (ראשון) ישיבה בלשכתו בעקבות קבלת הממצאים הראשוניים מהמכון לרפואה משפטית בפרשת רצח הילדה תאיר ראדה ז"ל.

הישיבה נערכה בהשתתפות כלל גורמי המקצוע הרלוונטיים בפרקליטות המדינה, ובהם שני משנים לפרקליט המדינה, מנהל המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה וכן נציגי משטרת ישראל, בראשם ראש אח"מ ונציגי האגף לחקירות ומודיעין מחטיבת הזיהוי הפלילי וחטיבת החקירות במשטרת ישראל.

הישיבה עסקה בהערכת הממצאים הראשוניים של הבדיקה המיטוכונדריאלית כפי שנמסרו על ידי המכון לרפואה משפטית בעל פה לפני מספר ימים וכן בתוצאות הבדיקה הנוספת שנערכה ביוזמת המכון ביום שישי האחרון עם מומחה ישראלי מוביל בתחום, אשר השווה את הממצאים למאגר ישראלי.

בישיבה נבחנה השאלה מהי משמעות ממצאים ראשוניים אלה לעת הזו.

בתום הדיון, סוכם כי יש להמתין לקבלת חוות הדעת המלאה והכתובה של המכון, על מנת שניתן יהיה לבצע בחינה מעמיקה של הממצאים המלאים, להבין את משמעותם הראייתית ולהחליט על פעולות נוספות ככל שיהיה בכך צורך.

כזכור, ביום חמישי האחרון זימן המכון לרפואה משפטית את סניגורו של רומן זדורוב ואת נציגי הפרקליטות בעקבות שערה חדשה שנמצאה בזירת הרצח ומתאימה ל-DNA של א"ח, בן זוגה לשעבר של א"ק - שלגביה הצטברו כמה עדויות בנוגע לרצח.

זדורוב הורשע ברצח של תאיר ראדה בדצמבר 2006 בבית ספרה בקצרין. עו"ד ירום הלוי, סנגורו של זדורוב, אמר בעקבות הממצאים שהתגלו כי ניתן להורות על משפט חוזר לזדורוב וקרא לשחררו לאלתר מהכלא.

אמה של תאיר ראדה, אילנה, אמרה בסוף השבוע "חיכיתי 12 שנה לראיה הזו. אני הייתי מצפה שראיה כזו תובא בבית משפט ויורו להם לפתוח את התיק. צר לי שבמדינה הזו משפחות נרצחים ונרצחות מקבלים את ההודעה מהתקשורת. החקירה הייתה מלאה שקרים''.