"יום חשוב בתולדות קרית ההדרכה"

צה''ל חנך בנגב שלוחה חדשה לבית ספר "סיבה" של חיל החינוך המכשיר חיילים לפיקוד על אוכלוסיות ייחודיות המגיעות לשירות חובה.

אורלי הררי , כ"א בחשון תשע"ט

נדבך משמעותי
נדבך משמעותי
צילום: דובר צה"ל

שלוחה חדשה לבית ספר "סיבה" של חיל החינוך והנוער נחנכה בקריית ההדרכה הצה"לית בנגב, במעמד מפקדת מערך מגן אלוף משנה קרן קמרינסקי ומפקד קריית ההדרכה אלוף משנה אבי מוטולה.

בית ספר ''סיבה'' לכשירות תרבותית הממוקם בחוות השומר הינו הגורם היחיד בצה״ל שמכשיר מפקדים ומפקדות לפיקוד על אוכלוסיות ייחודיות המגיעות לשירות חובה.

בית הספר מאתר את הצרכים היחודיים בכל יחידה על מנת להבין את תמונת המצב בה, ומתאים הכשרה
לצרכים הספציפיים שלה. בעזרת תהליך זה מצליח בית הספר לצמצם נשר, כליאה וכשל במהלך השירות הצבאי.

לאחר הקמת השלוחה הקבועה של בית ספר ''סיבה'' בקריית ההדרכה, יינתן מענה למספר רב של הכשרות הקיימות בבסיס.

אלוף משנה קרן קמרינסקי, מפקדת מערך מגן בחיל החינוך והנוער, אמרה בטקס כי ''שלוחת בית ספר 'סיבה' בקרית ההדרכה מכשירה מפקדים לפיקוד על אוכלוסיות ייחודיות ומקנה להם כלים לכשירות תרבותית. הכוללת מודעות ידע וכלים.

''בשנה האחרונה הכשרנו כ-6000 מפקדים בדרגות שונות. קרית ההדרכה הינו המרכז הגדול והמשמעותי בצה''ל ואני שמחה על ההזדמנות לפגוש פה את החיילים והמפקדים טרם יציאתם לשירות בצה''ל", הוסיפה.

מפקד קריית ההדרכה אלוף משנה אבי מוטולה אמר ''היום הוא יום חשוב ומרגש בתולדות ימי קריית ההדרכה- בסיס החרט על דגלו לרכז תחת קורת גגו שבעה בסיסי הדרכה המהווים תמונת מראה של החברה הישראלית חייב להנחיל את ההיכרות עם כל גווני הקשת החברתית בישראל.

''אני סמוך ובטוח שפתיחת שלוחת בית ספר סיבה בקריית ההדרכה תהווה נדבך משמעותי בהעצמת ייעודה של קריית ההדרכה", הוסיף הקצין.