אבו מאזן אומר "תחזיקו אותי"

צבי יחזקאלי טוען כי הנפגעים העיקריים מהכרזת המועצה המרכזית של אש"ף על ביטול התיאום הביטחוני עם ישראל יהיו הפלסטינים עצמם.

103FM , כ"א בחשון תשע"ט

לש"ס. יחזקאלי
לש"ס. יחזקאלי
צילום: יעקב נעמי. פלאש 90

המועצה המרכזית של אש"ף המליצה אמש (שני) להפסיק ההכרה והתיאום הביטחוני עם ישראל ולבטל את ההכרה בישראל. הפרשן לענייני ערבים של חדשות עשר, צבי יחזקאלי, מסביר את הצעד.

"אתמול התכנסה המועצה המרכזית של אש"ף - שהם כביכול קובעים לרשות הפלסטינית, ובא אבו מאזן ואמר 'תחזיקו אותי'", סיפר יחזקאלי לרדיו 103FM. "באמת החזיקו אותו כי דעת הבכירים האחרים היא שלא יילך לצעד יותר 'ברוגז' ממה שלקח, זה צעד מספיק הצהרתי".

אז מה בעצם אומרת ההחלטה של אש"ף? "כל עוד ישראל לא מכירה בזכותם של הפלסטינים במדינה בגבולות 67', הם מתנערים מכל ההכרה ומכל הסכם שנתנו לישראל, כמו למשל הכרה בישראל, תיאום בטחוני ועבודה מול ישראל.

"הרשות היא המפסידה הגדולה כיוון שהיא מרוויחה מתיאום בטחוני. גם מבחינה כספית - עדיין מרוויחים שם מישראל, ובכל מה שקשור למעמד הרשות בעולם - הם עדיין צריכים אותנו. אבו מאזן רצה למנוע את הכנסת הסולר הקטארי לרצועת עזה, ועדיין מתנגד להקלות ברצועה. אחת מההחלטות שלו - וזה יקרה בעוד כמה חודשים, זה שהרשות תתנתק באופן מלא מעזה".