ראש הממשלה נתניהו: אין רוב לחוק הפונדקאות

בדיון מיוחד שהתקיים בכנסת הסביר ראש הממשלה לאופוזיציה כי הוא מעוניין לאשר את החוק. "אני תומך בכך, אבל אין לנו את הרוב הדרוש".

חזקי ברוך , כ"ב בחשון תשע"ט

נתניהו בכנסת
נתניהו בכנסת
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בכנסת התקיים הערב (רביעי) דיון סוער בנוגע לחוק הפונדקאות שזומן על ידי האופוזיציה.

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד פנה לראש הממשלה בנאומו ומתח עליו ביקורת. "הבטחת להעביר את חוק הפונדקאות, אבל נכנעת לחרדים, כי כשאתה פוגש אותם, כניעתך אומנותך. כמו שנכנעת בחוק הגיוס, כמו שנכנעת בחוק המרכולים, כמו שנכנעת בלימודי הליב"ה, כמו שנכנעת בכל דבר שעלול לסכן במעט את הקואליציה שלך. רק שבדרך שברת את ליבם של אלפי זוגות צעירים שכל מה שהם רוצים זה להיות הורים", דברי לפיד.

גם ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) פנה לראש הממשלה. "תסתכל לי בעיניים ותגיד לי שאני לא ראוי להיות אבא. אנחנו דורשים שיוויון. העוול הזה זועק לשמיים", דברי שמולי.

ח"כ יואב קיש הצהיר כי יתמוך בחוק הפונדקאות לגברים, בתנאי שגם אבות יחידנים יוכלו לזכות לגדלם את ילדם, כשתבוטל חזקת הגיל הרך.

"לא יכול להיות שעומדות במליאה חברות כנסת ומטיפות על כך שלהיות אב יחיד או זוג גברים אבות זה בסדר מבחינתן, אבל אב גרוש שהוליד ילדים עם אשתו והיא לא נותנת לו לראותם - זה כבר לא בסדר כי "לכל ילד צריכה להיות אמא. הצביעות תיפסק. אם יש פונדקאות לגברים, אז יש ביטול של חזקת הגיל הרך", דברי ח"כ קיש.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ענה לטענות האופוזיציה ואמר כי ברצונו להעביר את החוק, אבל לפי שעה אין לו רוב לכך. "ביקשתי מחבר הכנסת אמיר אוחנה לגבש הצעת חוק, שתעבור ע"י כל גורמי הקואליציה, שתעבור בחודש הבא בוועדת השרים לחקיקה. אני אומר את האמת הפשוטה - אני תומך בכך, אבל עד לרגע זה, אין לנו את הרוב הדרוש בקואליציה לשם כך. כשיהיה, נעביר את זה", דברי נתניהו.