מיכאל פואה עם ספר חדש: "בשורת הצדק"

מיכאל פואה מוציא בימים אלו את ספרו בו הוא מתאר תחילתו של מהלך שמטרתו לעורר את הרצון והתשוקה, לחידוש משפט התורה במדינת ישראל

ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשע"ט

מיכאל פואה
מיכאל פואה
עצמי

"חידוש משפט התורה במדינת ישראל, דרישת הצדק זה החלום, זו הבשורה שיש לנו כעם ה' לכל העולם" אומר מיכאל פואה בפנייתו לציבור ובקשתו להשתתף בהוצאת ספרו "בשורת הצדק".

הספר מבוסס על מחקרו היחודי של שבתי בן דב בתורת דיני הקנין. מחקר בו עסק מיכאל בשנתיים האחרונות והעלה אותו למרשתת.

"במהלך הלימוד הצלחתי בחסדי ה' להעלות על הכתב תובנות הממחישות את העדיפות של משפט התורה הן מבחינה ערכית מוסרית והן מבחינת השלמות המבנית, יחד עם הרלוונטיות שלו לימינו" טוען מיכאל.

בעשרת הפרקים שבספר הוא מדגים את ההבדלים המשמעותיים בנושאים שונים כמו זכות הקנין, דיני השומרים, זכויות הרעיון, דיני השותפים וההשלכות שיש לדיני הקניין על בניית המשפחה היהודית.

פעיל הציבור ואיש החינוך מיכאל פואה מוכר לקוראי הערוץ ממאמריו הרבים בערוץ הדעות, ומפעילותו הציבורית ב"זו ארצנו", "מנהיגות יהודית" וכיועץ לשר כחלון במשרד הרווחה.

בשנתיים האחרונות, פנה מיכאל בעידודה של אשתו להתמקד בלימוד תורה, ובהשראת לימודו הוא מוציא בימים אלו את ספרו בו הוא רואה תחילתו של מהלך שמטרתו לעורר את הרצון והתשוקה, לחידוש משפט התורה במדינת ישראל בקרב הציבור שזהותה היהודית של המדינה חשובה לו.

לקמפיין שעושה מיכאל להוצאת ספרו באמצעות ההדסטארט הצטרפו כבר למעלה מ- 200 אנשים שיחד גייסו מעל 25000 ₪.

לתמיכה בקמפיין הצטרפו גם משה פייגלין יו"ר מפלגת 'זהות' ומוטי קרפל מבת עין, חבריו לתנועת מנהיגות יהודית, העוסקים גם הם במשך שנים רבות בחזון החזרת היהדות והתורה לזירה הציבורית.

"ב'בשורת הצדק' מתמודד מיכאל פואה עם האתגר החשוב מכל", אומר משה פייגלין. "תקומת ישראל החלה בשיבת היהודים מגלותם ותחיית הארץ. המשכה הטבעי של הגאולה היה תחיית השפה, אך עמוד התווך של העם, תורתו הנצחית, נותר בגלות, מכווץ למימדיה של דת אישית.

עוד לא הושלמה תחיית העם והארץ בתחיית התורה ההופכת שוב למורת הדרך התרבותית, המוסרית והמשפטית לעם השב לציון. עדיין נשען העם על המשפט הרומי, התורכי, האנגלי ועל כל אופנה הנושבת אלינו מן האומות הנושאות אלינו עיניהן - באכזבה.

בעבודתו היסודית הנשענת רבות על משנתו הפנומנלית של שבתי בן דוב, מראה מיכאל באופן שיטתי את העדיפות והשלמות של משפט התורה ואת הרלוונטיות שלו לימינו אנו. יהי רצון שתהא עבודה זו סנונית ראשונה, קריאת כוון ופתיחת שער לתלמידי חכמים ומשפטנים יראי שמיים שיוסיפו ויטלו על שכמם את משימת הדור שהחל בה מיכאל", אמר פייגלין.

מוטי קרפל אף הוסיף לדברים ואמר כי "בספר "בשורת הצדק", לוקח מיכאל פואה את המקל משבתי בן דב, וממשיך את מפעלו. זהו מפעל אדירים כמובן, שמחייב גיוס כוחות אינטלקטואליים רבים בישראל, הן מצד לומדי התורה והן מצד אנשי האקדמיה בכלל והמשפט בפרט, אבל את הצעד הראשון צריך להתחיל, וזה בדיוק מה שעושה מיכאל פואה בספרו זה. זוהי קריאת כיוון ופריצת דרך לעבודה הרבה שלפנינו של יצירת משפט צדק למדינת ישראל".

נותרו עוד ימים ספורים לסיום הפרויקט, ורק אם יגוייס סכום היעד 30000 ₪ יוכל הספר לצאת לאור.

להשתתפות בהוצאת הספר ניתן להיכנס בקישור

בשורת הצדק – פרויקט להוצאת הספר