בראשות נפתלי בנט: המועצה הלאומית לגיל הרך יוצאת לדרך

המועצה הוקמה במטרה לקדם את הטיפול בילדים באמצעות משרדי החינוך, הבריאות, העבודה, הפנים והמשפטים, יחד עם השלטון המקומי.

ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשע"ט

עומד בראש. בנט
עומד בראש. בנט
צילום: מארק ישראל סלם

בתום הליך בחירה קפדני ויסודי, הושלמה הקמת המועצה לגיל הרך.

בראשות המועצה עומד שר החינוך, נפתלי בנט, ולסגניתו מונתה סימה חדד, לשעבר ראשת האגף לחינוך קדם יסודי במשרד החינוך.

המועצה, אשר מהווה לראשונה גוף ייעודי לטיפול בסוגיות הגיל הרך ברמה הלאומית, תכלול 22 חברים מתחומים שונים וממשרדי ממשלה השונים על מנת להעמיק בין כל הגורמים את שיתופי הפעולה ולהבטיח שרמת השירות לילדי הגיל הרך תהא ראויה ומיטבית.

כזכור, המועצה הוקמה במסגרת חוק המועצה לגיל הרך (2017), במטרה לקדם את הטיפול בילדים באמצעות משרדי החינוך, הבריאות, העבודה, הפנים והמשפטים, יחד עם השלטון המקומי.

העבודה המשותפת בין כל הגורמים השונים נועדה לקדם מתן מענים בשורה של היבטים פיזיים, רגשיים וחינוכיים. המועצה עצמה תפעל להבטיח מדיניות של רצף חינוכי וטיפולי בילדי הגיל הרך, תנאים נאותים וסביבה טיפולית-חינוכית הולמת. באמצעות מעטפת רחבה זו יעניקו לילדים תשתית מיטבית שתתרום לשוויון הזדמנויות בחייהם הבוגרים.

שר החינוך בנט אמר כי "כל אחד מילדי ישראל הוא ילדי שלי. כל אחד חשוב ויקר לי, והחינוך שלהם הוא משימה לאומית אליה ראשונה במעלה. אנחנו יוצאים כעת לדרך עם המועצה הלאומית לגיל הרך שכל עיסוקה יהיה טיפול בילדים של כולנו. לראשונה, תגבש המועצה תכנית אסטרטגית ארוכת טווח שתיתן מענה לצרכי הגיל הרך, המהווה את אחד מהשלבים החשובים ביותר בהתפתחות הילד. אני מאחל בהצלחה רבה לסימה חדד ולכל חברי המועצה, כולם נבחרו בקפידה ומהווים נבחרת ראויה ומוכשרת לעסוק במשאב החשוב ביותר של כולנו - דור העתיד".