עליזה בלוך: ניצחתי - בזכות החרדים

עליזה בלוך שכבשה את בית שמש ציינה כי מי שהביא לה את הניצחון הוא חלק מהציבור חרדי שמאס בשלטון אבוטבול בעיר.

ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשע"ט

מודה לחרדים. עליזה בלוך
מודה לחרדים. עליזה בלוך
צילום: חזקי ברוך

עליזה בלוך שנבחרה לראשות עירית בית שמש על חודם של כמה מאות קולות, הסבירה הבוקר (חמישי) כי נבחרה בזכות ציבור חרדי גדול שלא רצה את המשך כהונתו של משה אבוטבול.

"הראשונים שפנו אליי וביקשו ממני להתמודד היו תושבים חרדים. כאלה שהתייחסו אליהם כקהל שבוי שלא צריך להתייחס לצרכים שלהם. אני חושבת שמערכת הבחירות של בית תאלץ את העסקנים החרדים לשאול איך מתייחסים לתושבים. אנשים רוצים תקווה", סיפרה בלוך ב'גלי ישראל'.

עוד הוסיפה, "החרדים הם הסיפור בבחירות האלה, הכי התרגשתי מהתושבים החרדים שיהיה חשוב להם לומר לי שהם הצביעו לי, אלו אנשים שרצו שינוי ולא היה להם האומץ לומר את זה בקול. לומר היום 'גוש חרדי' זה כבר לא רלוונטי".

בראיון שהעניקה לרדיו 'קול חי' היא הציגה מספרים גבוהים למדי של חרדים שהצביע עבורה. "תמכו בי לפחות 5,000 חרדים. אחוז ההצבעה במגזר החרדי היה נמוך. יש אנשים חרדים שלא הצביעו לאף אחד כי לא רצו את אבוטבול ולא הרגישו נוח להצביע לי".

"לא ניהלתי קמפיין של מלחמה, קרה פה משהו אחר. נתחיל לנקות את העיר, ליצור תדמית חדשה ולייצר לתושבים תחושה של עתיד. יש פה מיעוט קטן שמנסה ליצור פרובוקציות, אבל הוא לא יקבע את סדר היום".

בראיון לרשת ב' אמרה בלוך: "מה שהיה מיוחד זה שדיברנו אל אנשים. הציבור הישראלי התבגר מהסוגיה של חרדים וחילונים ובכלל של מחנות. רוב הציבור רוצה שיטפלו בדברים שמעניינים אותו באמת".

בלוך גברה על אבוטבול לאחר ספירת קולות החיילים עם 533 קולות בכך נבחרה לראש עירית בית שמש.