גולדין: הדברים הוצאו מהקשרם

פרופ' שמחה גולדין איננו שולל את דברי דובר צה"ל, לפיו הציטוטים שהביאו בני המשפחה מפגישתם עם הרמטכ"ל איזנקוט הוצאו מהקשרם.

ערוץ 7 , כ"ו בחשון תשע"ט | עודכן: 12:25

שמחה גולדין
שמחה גולדין
צילום: קובי ריכטר/TPS

פרופ' שמחה גולדין, אביו של הדר גולדין הי"ד המוחזק בידי חמאס, התייחס הבוקר (ראשון) בראיון לגלי צה"ל לטענת דובר צה"ל לפיה הדברים שפרסמה המשפחה מתוך פגישתה עם הרמטכ"ל הוצאו מהקשרם.

"הרמטכ"ל הוא המפקד של הבן שלי, אנחנו מעריכים מאוד את מה שהוא עושה מול הפוליטיקאים ומול המשפחות", אמר גולדין. "אנחנו הלכנו לרמטכ"ל לשמוע את עמדת המפקד של בני לגבי ההסדרה. מה שאמרנו שהרמטכ"ל אמר זה מה שהבנו".

"אני מוכן לעמוד מאחורי מה שאמר דובר צה"ל שהדברים הוצאו מהקשרם", הודה גולדין, "אבל דיברנו על ההסדרה ואיפה החיילים בהסדרה ומה עמדת המפקד של הבן שלי".

"על פי הדיווחים המצרים יפעלו להחזיר את הבנים, הבן שלי חייל מצרי?", האשים גולדין, "גם בהסכם הטורקי הוא אמר שהם ידאגו להחזיר אותו. שייפול חייל בידי חיזבאללה אז הלבנונים יחזירו אותו? אחרי הודעת הדובר אני מוכן להגיד שזה הוצא מהקשרו, אבל השאלה שלנו היא מה עושה הרמטכ"ל", הוסיף.

כאמור, ביום שישי נפגשה משפחת גולדין עם הרמטכ"ל איזנקוט, ולאחר הפגישה פרסמה הודעה בה צוטטו דברים שנאמרו לה. על פי ההודעה, במהלך הפגישה אמר הרמטכ"ל כי "יש לעצור את כל הפרויקטים מול עזה עד להשבת החיילים והאזרחים. לעצור הכל פרט להכנסת מים, מזון, ביוב ותרופות".

עוד הדגיש אייזנקוט כי במידה והמערכת הפוליטית תרצה - ניתן להשיב את הבנים בתוך שבוע. דובר צה"ל טען כי דברי הרמטכ"ל הוצאו מהקשרם.