ישי לדרעי: התרגלנו שהשמאל מאשים אותנו

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי האשים אמש את תנועתו של אלי ישי שלדבריו הובילה להפסד בבית שמש. ישי: "הרי אנחנו גם רצחנו את רבין"

ערוץ 7 , כ"ו בחשון תשע"ט

אלי ישי
אלי ישי
צילום: אלירן אהרון

על רקע דברי הביקורת שהושמעו כלפיו על ידי תנועת ש"ס ובעקבות ההפסד החרדי בבית שמש, הבהיר יו"ר 'יחד' אלי ישי כי דרעי בוחר לברוח פעם אחר פעם מלקיחת אחריות.

"דרעי נכשל בבחירות בבית שמש, אך במקום לנהוג כמו יתר הנציגים החרדים שהבטיחו להסיק מסקנות ולערוך בדק בית מדוע אלפי חרדים העדיפו את בלוך, הוא כרגיל מאשים אחרים ובורח מלקיחת אחריות. וכך גם בעמנואל, באלעד ובישובים רבים ברחבי הארץ", צייץ אמש אלי ישי.

עוד אמר כי "למעלה מ-4 שנים שאני כבר לא בתנועת ש״ס, ועדיין אחראי בכל כשלון של אריה דרעי. אבל זה בסדר, התרגלנו כבר שהשמאל מאשים אותנו בהכל, הרי אנחנו גם רצחנו את רבין".

במהלך נאומו אמש האשים יו"ר ש"ס השר אריה דרעי את מפלגת 'יחד' בראשות אלי ישי כמי שהובילה להפסדו של משה אבוטבול בבית שמש.

"קחו את בית שמש, את ראש העיר שלנו הרב משה אבוטבול, כולם מחפשים עכשיו אשמים למה הוא לא נבחר, אבל כולם מחפשים את המבטח ולא רואים אותה מתחת הפנס. רבותי, אותה תנועה הריצה רשימה שבמקום השני שמו שם 'נכד של מרן', כשנמו של מרן, לצערנו הרב, וכמובן שדיברו רק בשם מרן, הם לקחו כאלף שלוש מאות קולות, ולא עברו.

"אבל בגלוי, בלי בושה, נגד כל חכמי ישראל, הספרדים, האשכנזים והחסידים, המליצו על מועמדת אחרת, נגד בשר מבשרינו, הרב משה אבוטבול, שאין אדמו"ר וגדול בתורה שלא תמך בו. והנה, כל הציבור החרדי מצטער וכואב לו".

"האנשים הללו, כביכול בשם מרן, בשם התורה, נגד כל חכמי ישראל. כמו שאמרתי: ברוך ה', הלכו מדחי אל דחי", אמר.

בהמשך גם נשיא מועצת חכמי התורה הרב שלום כהן תקף במילים חריפות את אלו שלא הצביעו לאבוטבול.