"אל תיפלו לקשקושים על סבא שלי"

יו"ר ישראל שלי תוקפת את הניסיונות להציג את סבה, עו"ד אליקים העצני, כמי שהיה שותף להסתה נגד ראש הממשלה המנוח יצחק רבין.

ערוץ 7 , כ"ו בחשון תשע"ט

שרה העצני-כהן
שרה העצני-כהן
צילום: שלומי בוצר

שרה העצני-כהן, יו"ר תנועת הימין החוץ-פרלמנטרית "ישראל שלי", תוקפת את הפרסום בערוץ 10 אודות מכתבים ששלח סבה, איש גוש אמונים עו"ד אליקים העצני, לראש הממשלה המנוח יצחק רבין. במכתבו איים העצני על רבין במרד מצד המתנחלים במידה וממשלת רבין תפנה התנחלויות.

בפוסט שפרסמה בחשבון הפייסבוק האישי שלה כתבה העצני-כהן:

"למרות שלא רציתי להיכנס לויכוחי רצח רבין, הנה זה קורה. אבל ככה זה כשמרימים להנחתה חזק מדי.
אז לא כל-כך אכפת לי שברק רביד נובר בדפי ההיסטוריה כדי להציל את שירת הברבור של השמאל בישראל והתזה שהימין רצח את רבין, בקרב הזה הוא הפסיד וימשיך להפסיד. כן אכפת לי שהוא מעוות את ההיסטוריה, ספציפית את מה שסבא שלי כתב וקרא לו. אז כדי לנקות קצת את השולחן, כי סבא שלי בטח לא צפה במהדורה של חדשות 10, וגם טרם הספיק להתעדכן ברשתות החברתיות בגילו הצעיר, אז בואו:

סבא שלי קרא מאז ומתמיד למרי אזרחי, שימו לב, *בלתי אלים*. הוא הזכיר את המרי האזרחי שפרץ בארצות הברית בעקבות חוקי הגזע בשנות השישים, את מרתין לוטר קינג כמודל. זו הרוח: אי ציות אזרחי בלתי אלים, כולל סירוב פקודה לפנות יישובים.

די נמנעתי להיכנס לויכוחי רבין כי אני חושבת שהשמאל, בהכללה, פוגע בזיכרון רבין משיקולים פוליטיים עכשוויים ותחושת קורבנות עצמית בלתי נגמרת. הם ממשיכים את הפילוג, משסים ושונאים, וזו כמובן זכותם ושיהנו. רק מה, הפסקנו להוריד את הראש.

אני, כאמא, כאשת ציבור וכמחנכת, אמשיך לחנך לסובלנות, לשיח, לדמוקרטיה וגם כמובן על רבין האיש. זה לא מעניין אותי מה השמאל עושה או יעשה, אני חושבת שאסור לנו כחברה וכמדינה לשכוח את רצח רבין או לפתח אנטגוניזם לאירוע המשמעותי הזה בגלל המחנה האחר. יש דברים גדולים מזה.

אז למען הדיוק ההיסטורי, אנא, אל תיפלו לקשקושים על סבא שלי או על דומפה (אהרון דומב) שברק רביד וחבריו מפרסמים בכל מקום. זו חבורה אידאליסטית ולא אלימה שלרגע לא צריכה להוכיח את עצמה בפני אף אחד, בטח שלא בפני ברק רביד".