יאיר לפיד נגד הרב לוינשטיין: "עיוות מוסרי"

יו"ר מפלגת יש עתיד קורא להדיח את הרב יגאל לוינשטיין מראשות מכינת ''בני דוד'', בגלל התנגדותו לחוק הפונדקאות לגברים הומואים.

חזקי ברוך , כ"ו בחשון תשע"ט

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר מפלגת יש עתיד ח"כ יאיר לפיד קורא להדיח את הרב יגאל לוינשטיין מראשות המכינה הקדם צבאית ''בני דוד'', בגלל התנגדותו לחוק הפונדקאות לגברים הומואים.

לפיד זועם על מכתב ששיגר הרב לוינשטיין ליו"ר הקואליציה ולח"כ איציק שמול, מיוזמי החוק, ובו קרא להם לגנוז את ההצעה שתאפשר לזוגות גברים לאמץ ילדים באמצעות אישה פונדקאית.

''פנייתו של הרב לווינשטיין ליו״ר הכנסת ובייחוד לח״כ שמולי היא בעצמה עיוות מוסרי. מי שמעליב ומשסה ומסית אינו יכול להמשיך לעמוד בראש מכינה אפילו יום אחד נוסף", אמר לפיד.

הרב יגאל לוינשטיין
צילום: חזקי ברוך

כאמור, הרב לוינשטיין פנה במכתב לח"כ איציק שמולי שמקדם את חוק הפונדקאות לגברים הומואים, וכתב: "חבר הכנסת איציק שמולי תסתכל לעם היהודי בעיניים, תסתכל טוב לנשמה של עם ישראל, כיצד עולה בדעתך לדרוש מעם התנ"ך, מהעם שהביא את מוסר הנביאים לעולם שרואה במשפחה החד מינית עיוות מוסרי, להיענות לדרישותיך הלא מוסריות והלא צודקות?".

הרב לוינשטיין קובע כי "משפחה חד מינית איננה משפחה...זו סטייה ועיוות מוסרי...רק עולם שאיבד את האמת ואת המשמעות, יכול להתיר זוגות חד מיניים ועוד למלא את דרישותיהם להביא ילד באופן שבו תנוצל אישה אחרת לפתרון מצוקותיהם".

"האם בשביל להיות אבא מותר לרמוס מוסר וצדק ונשים? האם בשביל מימוש צורך אישי מותר להביא ילד להורות לא נורמלית, להורות בלא לדעת מי האימא ולגדול בלי אימא? וכי מצוקה של גבר תצדיק לאמלל את הילד? להביאו לעולם שנגזר עליו לעולם לא לדעת מי אימו? זו אינה מוסריות אלא אכזריות שמקורה באנוכיות".

"התא המשפחתי האידאלי והמוסרי הוא של אבא ואימא. זו הפנינה שבכתר של עם ישראל. לצערנו, העולם הפוסט מודרני מנסה לעקור בכל דרך את האידיאל הקדוש והטהור של בית נאמן בישראל. יישר כח לקואליציה ולכל מי שלא מאפשר הרס לתא המשפחתי הנורמלי בשם מניפולציות רגשיות".