משרד הבריאות: 1,334 חולי חצבת בישראל

1,334 חולי חצבת נרשמו עד כה בהתפרצות האחרונה בישראל. משרד הבריאות: תיבחן הקדמת החיסון למניעת חצבת לגיל תשעה חודשים.

בן שאול , כ"ז בחשון תשע"ט

חצבת
חצבת
צילום: ISTOCK

על רקע התפרצות מחלת החצבת ברחבי הארץ ובמיוחד באזור ירושלים, עדכן אמש משרד הבריאות כי עד כה הגיע מספר החולים במחלה ל־ 1,334 בני אדם.

מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב קיים בימים האחרונים שיחות היוועצות רבות עם מומחים שונים בנושא, במטרה לגבש צעדים אינטנסיביים לבלימת ההתפרצות המקומית בעיר ירושלים ולהגדיל את החיסון לאוכלוסיה.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מתעדכן באופן שוטף בנושא החצבת ומנחה בהתאם. סגן השר הבהיר כי הוא תומך בקידום חקיקה שתאפשר כלים נוספים למשרד על מנת להבטיח כיסוי חיסוני מיטבי. כמו כן, הוסיף הרב ליצמן כי המשרד מעניק את כל המשאבים הכספיים למגר את התפרצות המחלה.

להלן עיקרי הצעדים עליהם הוחלט במשרד הבריאות: יימשך מבצע חיסון למניעת חצבת בירושלים הכולל פתיחת תחנות טיפת חלב החל מהשעה 08:00 בבוקר ועד 20:00 בערב, כמו כן, ביום שישי התחנות יהיו פתוחות משעה 08:00-12:00 למשך השבועיים הקרובים.

המבצע מתקיים בתיאום עם קופות החולים והגורמים העירוניים. עד כה עלה שיעור ההתחסנות ב'כיסים' הלא מחוסנים מ־ 55 אחוז ליותר 80 אחוזי התחסנות ואף יותר.

כמו כן נוקט משרד הבריאות בתגבור ניידות ייעודיות לחיסון האוכלוסיה. הניידות של חברת 'נטלי' מסתובבות בתוך שכונות מטרה, על מנת לחסן בתוך השכונות עצמן. בנוסף מבצע המשרד תיאום עם גורמים רלוונטיים בקהילות בהן יש שיעורי כיסוי נמוכים יחסית.

עוד מדווח המשרד על איוש ותוספת תקני אחיות במחוז ירושלים ותגבור בכוח אדם נוסף וסטודנטים לסיעוד.

במסגרת הצעדים הוחלט גם על הגבלת כניסת מבקרים לא מחוסנים למחלקות רגישות בבתי החולים. מחלקות כגון: פגיות, טיפול נמרץ, אונקולוגיה והמטו־אונקולוגיה. במקביל נערכת גם בחינה של נושא הגבלת כניסה למוסדות חינוך למי שאינו מחוסן ועלול לסכן את האוכלוסיה.

עוד החליט משרד הבריאות לבחון את נושא הקדמת חיסון למניעת חצבת מגיל תשעה חודשים. הבחינה מתקיימת מול גורמי המקצוע הנוגעים בדבר.