חשד: התחזה ליהלומן ו"עקץ" אלפי שקלים מאזרחים תמימים

החשוד, גבר כבן 46 תושב אשדוד, התמקד בריכוזי אוכלוסייה חרדיים. הסכום הכולל שהוציא במרמה מקורבנותיו עומד על כמאה אלף ש"ח.

ערוץ 7 , כ"ז בחשון תשע"ט

יהלומים. אילוסטרציה
יהלומים. אילוסטרציה
פלאש 90

משטרת ישראל עצרה גבר כבן 46 תושב אשדוד, בחשד ש'עקץ' במרמה ובתחכום אזרחים תמימים ברחבי הארץ בסכום כולל של כמאה אלף שקלים.

החקירה נפתחה לאחר שבמשטרה התקבלו מספר תלונות מתושבים מאזור ירושלים ומרכז הארץ, לפיהן הם "נעקצו" על ידי אדם אשר פנה אליהם ברחוב והציג בפניהם מצג שווא לפיו הוא יהלומן שעומד לקראת ביצוע עסקה גדולה.

חקירת המשטרה הסמויה חשפה את זהותו של החשוד ודפוס פעולתו המתוחכם. החשוד נהג להגיע לאזורים ושכונות בהם מתגורר ציבור חרדי, הציג את עצמו כיהלומן, ושאל עוברים ושבים היכן הוא יכול למצוא רב להתייעץ עמו באשר לעסקה גדולה שאותה הוא עומד לבצע.

בשלב זה לאחר שיצר עניין בנוגע לעסקיו, הצליח המתחזה על פי החשד להוציא במרמה אלפי שקלים מכל אדם כ"הלוואה", בסכום מצטבר של כמאה אלף ש"ח.

כדי לעורר אמון בקרב אותם 'נעקצים', הציע להם המתחזה כערבון לכספים "שהלוו" לו לביצוע העסקה, תכשיטים ויהלומים שהתבררו במועד מאוחר יותר כמזויפים.

אתמול, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, עצרו חוקרי המשטרה את החשוד וערכו חיפוש בביתו, במהלכו תפסו מספר מכשירים ניידים וכרטיסי סים שעפ"י החשד שימשו אותו בביצוע העבירות.

החשוד הובא לחקירה בחשד לקבלת דבר במרמה והתחזות לאחר במטרה להונות. היום הוא יובא בפני בית המשפט להארכת מעצרו. חקירת המשטרה נמשכת במטרה לאתר קורבנות נוספים שנפגעו מדפוס פעולה דומה או זהה.