מגן הדוד הורד בשל סיבות פוליטיות

במהלך משחק הכדורגל בין בית"ר ירושלים ומכבי חיפה, התבקש מגן הירושלמים שמואל שיימן להוריד את מגן הזיעה שעל ידו בשל מסרים פוליטיים

נרי וייס , כ"ז בחשון תשע"ט

מגן דוד
מגן דוד
צילום: shutterstock

משחק הכדורגל במסגרת המחזור התשיעי של ליגת העל בכדורגל, בין בית"ר ירושלים ומכבי חיפה, המתקיים בשעה זו באצטדיון סמי עופר שבחיפה, עורר סערה קטנה.

היה זה כשאשר שופט המשחק, אוראל גרינפלד הורה למגנה של בית"ר ירושלים, שמואל שיימן, באמצע המשחק להוריד את מגן הזיעה שעל ידו.

לדברי השופט, הסיבה להוראה על הורדת מגן הזיעה שעל ידו של השחקן הבית"רי, הינה בשל העובדה כי על המגן רקום סמל המגן דוד. לטענת השופט, איסור העליה אל כר הדשא עם סמל המדינה נאמר לשחקן ולקבוצה הבית"רית עוד טרם שריקת הפתיחה, אך לא נעשה עם זה דבר.

יש לציין כי מדובר במגן זיעה קבוע איתו עולה לשחק שיימן בכל משחק, ומעולם לא נאסר עליו להופיע איתו. לדברי שדר הקווים, השופט גרינפלד הורה לשיימן להוריד את המגן עם הסמל בשל העובדה כי אסור לעלות אל כר הדשא עם מסרים פוליטיים וסממנים שעלולים לעורר פרובוקציות, בדומה לכיפה אותה הוציא בעברו איתי שכטר הן כששיחק במדי הפועל ת"א והן במדי בית"ר ירושלים מול סכנין, דבר עליו נענש.

במידה שגרינפלד יציין בדו"ח השיפוט שלו את האירוע, עשויים שיימן ובית"ר ירושלים להיענש על ידי בית הדין של ההתאחדות לכדורגל.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il