הגל הירוק: בית"ר הפכה פיגור לניצחון

שתיהן נפרדו ממאמניהן, שתיהן גם כבשו הערב, אבל רק אחת הצליחה לנצח. בית"ר ירושלים הפכה פיגור לניצחון על מכבי חיפה עם 2:1

נרי וייס , כ"ז בחשון תשע"ט

קלינגר. פתח ברגל ימין
קלינגר. פתח ברגל ימין
צילום: פלאש 90

מאז 1977-1981 לא ניצחה בית"ר ירושלים ארבע פעמים רצופות את מכבי חיפה. מאז מאי 2015, לא נפרדו בית"ר ירושלים ומכבי חיפה בתיקו. מאז ה-23 באפריל, לא הצליחה בית"ר ירושלים לשמור על שער נקי. אבל מאז שיש מאמן חדש בבירה, הדברים נראים אחרת.

שתיהן החליפו מאמנים, שתיהן מחזיקות בקהל האוהדים הגדול והטוב ביותר בכדורגל הישראלי. שתיהן הגיעו הערב (שני) למשחק כשהן עם הגב אל הקיר וחייבות את הניצחון. ובכל זאת, רק אחת מהן יצאה מחוייכת, דווקא אחרי שנראה היה שהיא מרימה ידיים.

שבוע בדיוק עבר מאז מונה ניר קלינגר למאמן בית"ר ירושלים. שבוע עבר והכל נראה אחרת. זה התחיל רע מאוד הערב, כשהמערך וההרכב איתו עלה קלינגר למשחק המרכזי במסגרת מחזור מספר 9 של ליגת העל בכדורגל מול מכבי חיפה באצטדיון סמי עופר, היו נראים חלשים מאוד.

חוסר התיאום, הפאניקה, ההתסגרות מאחור. כל אלה עבדו לרעת הבית"רים ובדקה ה-37 חיפה גם השכילה לנצל זאת לשער אחרי מיקום רע של דודו גורש, שוער בית"ר.

אל המחצית השניה עלתה בית"ר ירושלים אחרת לגמרי. עם מערך התקפי, עם מוטיבציית שיא ועם אמונה שהכל עוד אפשרי. וכשמאמינים הכל באמת אפשרי.

מאור בוזגלו, ששיחק במכבי חיפה בעונה שעברה ונבעט ממנה, בעט כדור חופשי אדיר לרשת שערה בדקה ה-61 והשווה את התוצאה, וחמש דקות לאחר מכן אור אינברום כבש בבעיטה אדירה לא פחות את שערו השלישי העונה והשני של בית"ר הערב שקבע מהפך.

זו גם הייתה תוצאת המשחק, כשהירושלמים אמנם משיגים ניצחון שני בלבד העונה, אבל מעכשיו יש להם רק לאן לעלות. חיפה? זו בדומה לבית"ר גם פיטרה את מאמנה, אך טרם הביאה מחליף קבוע ואם היא רוצה עוד לנסות ולהוציא משהו מהעונה שרק החלה, היא חייבת להאיץ את החיפושים אחר המאמן המתאים לה.

בית"ר עולה מהמקום האחרון בטבלה ורושמת ניצחון נוסף ורביעי ברציפות על מכבי חיפה, כשהיא מחזיקה במאזן של 100% במשחקיה באצטדיון סמי עופר בכל המסגרות החל מהעונה שעברה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il