מחבלת ניסתה לבצע פיגוע דקירה- ונוטרלה

נוטרלה מחבלת שניסתה לבצע פיגוע דקירה בתחנת הדלק בכניסה לכפר אדומים. איש לא נפגע.

עדו בן פורת , כ"ח בחשון תשע"ט

הסכין והמספריים שאותרו אצל המחבלת
הסכין והמספריים שאותרו אצל המחבלת
צילום: דוברות המשטרה

כוח של משמר הגבול ירה הבוקר (שלישי) לעבר מחבלת ערבייה שניסתה לבצע פיגוע דקירה בתחנת הדלק בכניסה לכפר אדומים. איש לא נפגע.

המחבלת בת ה-47 מהכפר יטא, נפצעה באורח בינוני ופונתה לבית החולים כשהיא בהכרה מלאה.

מחקירה ראשונית עולה כי המחבלת ניסתה להסתתר בחנות פלאפל בתחנת הדלק, וסירבה לעזוב את המקום. בעת שכוחות מג"ב הוזעקו לתחנת הדלק הם עודכנו כי החשודה עזבה את החנות ובסריקות שביצעו איתרו אותה בכביש המוביל ליישוב אלון.

הלוחמים קראו לעבר המחבלת והתחילו בנוהל מעצר חשוד כשלפתע שלפה מספרים ורצה לעברם תוך קריאות בערבית.

אחד הלוחמים ביצע לעברה שהביא לנטרולה ולפציעתה. המחבלת שנפצעה במצב בינוני פונתה כאמור להדסה הר הצופים. בחיפוש בתיקה אף נמצאה סכין.

אתמול ניסה מחבל ערבי לבצע פיגוע דקירה בצומת אליאס בכניסה לקריית ארבע, ונוטרל על ידי לוחמי צה''ל.

המחבל הגיע לצומת כשהוא חמוש בסכין וניסה לדקור את הלוחמים והאזרחים שעמדו במקום. הלוחמים התעשתו במהירות, ביצעו ירי לעבר המחבל ונטרלו אותו. הוא פונה לבית החולים שערי צדק כשמצבו קל.

סמל מ', לוחם במסייעת גדוד 13 (גולני), שהיה בצומת אליאס, סיפר "חיכיתי בעמדה עם חבר לחילוף שמירה, וראיתי בן אדם מתקדם מהצד הפלסטיני לעבר המכוניות שבצומת".

"לא הורדתי ממנו את העיניים", מתאר סמל מ'. "פתאום ראיתי שהוא מוציא משהו צהוב מהכיס. לקחו לי רק כמה שניות להבין שמדובר בסכין. לא חשבתי על כלום, פשוט רצתי לכיוונו וידעתי שזה מה שאני חייב לעשות. כל מה שעבר לי בראש זה האזרחים בצומת שהיו בסכנה".

"בהתחלה הוא ברח ממני", ממשיך סמל מ', "החבר שהיה איתי הזעיק עזרה וצעק בקשר שיש מחבל. רציתי שהחשוד יתרחק מהאזרחים ולא יפגע בהם, אז הרעשתי כדי שיתקרב אליי".

"כשהוא היה במרחק של שני מטרים ממני, נטרלתי אותו באמצעות ירי מדויק לעבר הירך", שיחזר. "אחרי שנטרלתי אותו התרכזתי רק בלאבטח את האזור מסביב. לא רציתי שיתקרבו עוד אנשים, ואף פעם אי אפשר לדעת אם מעורב באירוע רק בן אדם אחד", סיפר סמל מ'. לא היו נפגעים נוספים, ולאחר הנטרול, המחבל פונה לקבל טיפול רפואי.

"כשחזרתי לפלוגה ברכו אותי על העבודה המדוייקת והמוצלחת, שמחו שהצלחתי לשמור על האזרחים ועל ציר התנועה בצומת", שיתף סמל מ'. "בתור לוחם, אני תמיד דרוך לעצור את האירוע הבא. פעלתי כמו שאני יודע - המחבל נוטרל, האזרחים לא נפגעו - זה מה שחשוב".