אריה קינג: נצחון של ברקוביץ' יהיה ניצחון השמאל

יו"ר סיעת מאוחדים הודיע על תמיכתו בליאון לקראת הסיבוב השני, "המשחק עדיין פתוח ואנחנו עושים הכל כדי הוא  ינצח".

בני טוקר , כ"ח בחשון תשע"ט

אריה קינג
אריה קינג
צילום: איציק ניסים

חבר המועצה הנבחר ויו"ר סיעת מאוחדים אריה קינג אומר לערוץ 7 כי לאחר סבב התייעצויות הוחלט בסיעת מאוחדים לתמוך במשה ליאון לסיבוב השני לראשות העיר.

"בטרם סיכמנו את הפרטים עם משה ליאון, התקשרתי אישית ליוסי דייטש ומאיר פרוש כיון שיש לנו הסכם שאומר שאנחנו הולכים יחד לכל מועמד ולא רציתי להפר את ההסכם. הבנתי שהם לקראת סגירה ואין להם התנגדות שנתקדם עם משה ליאון. קיבלנו אישורים גם מרבנים שתמכו בנו בסבב הראשון שוחחנו גם עם אלי ישי וברוך מרזל וקיבלנו את ההסכמות מכולם".

לדבריו סיעת מאוחדים לא חתמה עדיין עם ליאון אך הגיעה איתו להבנות על קווי יסוד חשובים למען הציונות הדתית, "דיברנו על המהות ופחות על הפרטים, לדוגמא במהלך השנים האחרונות בקדנציה של ניר ברקת כל מוסדות החינוך של הציבור הדתי לאומי היו סרח עודף אחרי הציבור הכללי והציבור החילוני, או שהיינו תחת מנהל החינוך החרדי או המנהל הכללי ותמיד היינו בעדיפות האחרונה בהקצאות זה לא מקובל עלינו.

הצענו לליאון שיוקם מנהל חינוך דתי שיכלול את כל תלמודי התורה והממ"דים. אנחנו מתכוונים בהמשך לעסוק גם בתכנים של אירועי התרבות בעיר שכולנו זוכרים את המאבקים נגד פסטיבלים שאין להם שום קשר ליהדות שלפעמים נוגדים גם את ההלכה בכל מיני תחומים כולל אוכל לא כשר ונצרות".

קינג מעריך שהקרב בין משה ליאון לעפר ברקוביץ עדיין פתוח, "ליאון ניצח בסיבוב הראשון את ברקוביץ בפער של 8000 קולות. אם יוסי דייטש ואנחנו נביא לפחות 35 אלף קולות וליאון יביא עוד כמה אלפים מהמצביעים התורניים ומאלה שהצביעו לאלקין וגם כמובן מהמצביעים החילוניים אז הוא יכול לנצח אבל אסור לו לעשות טעויות".

הוא מקווה שגם הציבור החילוני בירושלים יבין שאסור להצביע לברקוביץ, "כל מי שהוא ימין לא יכול לתמוך בעופר ברקוביץ' שנתמך על ידי השמאל מרץ והעבודה. מי שמגדיר את עצמו כאיש ימין משה ליאון הוא המועמד שלו. השמאל הוא מיעוט בירושלים ואסור שמיעוט חילוני ושמאלני ישתלט על העיר. המשחק פה פתוח יש הרב פקטורים שיקבעו את התוצאה כמו לדוגמא מזג האוויר אם יהיה נעים או גשום ומי יצליח להביא את בסיס הקולות שלו. אני שוקד לעזור למשה להביא התמיכה של הימין והדתיים".