השרה שקד מקבלת גיבוי בימין

"אנו מברכים את השרה שקד על צעד משילותי וציוני חשוב, שמעמיד במקום פקידים חצופים שמקדמים את תפיסת עולמם", אמרו באיחוד הלאומי.

ערוץ 7 , כ"ח בחשון תשע"ט

גיבוי. הנהגת האיחוד הלאומי
גיבוי. הנהגת האיחוד הלאומי
צילום: האיחוד הלאומי

באיחוד הלאומי פרסמו הערב (שלישי) הודעת ברכה מיוחדת לשרת המשפטים שקד בעקבות המכתב ליועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט בעניינה של המשנה ליועמ"ש דינה זילבר.

"אנו מברכים את השרה שקד על צעד משילותי וציוני חשוב, שמעמיד במקום פקידים חצופים שמקדמים את תפיסת עולמם כנגד רצון רוב העם", ציינו במפלגה.

"זהו בהחלט המשכו של תהליך אותו מובילה השרה שקד לתיקון מערכת המשפט והחזרת מעמד הרשות השופטת למקומה הראוי לה תחת הרשות המחוקקת", הוסיפו.

באיחוד הלאומי הביעו תקווה, "ששידוד מערכות זה ימשיך לבתי המשפט ומשרדי ממשלה נוספים בהם יש צורך לרסן פקידים מסויימים ולחזק את הזהות היהודית והציונית של מדינת ישראל".

מהתנועה למשילות ודמוקרטיה נמסר, "‏שרת המשפטים איילת שקד עשתה בדיוק את הצעד הנכון כשבחרה להדיח את עו"ד דינה זילבר מכל ייצוג עמדות המדינה בממשלה ובכנסת. אין לקבל מצב בו פקידים בכירים ככל שיהיו מנהלים מדיניות עצמאית ופועלים נגד מדיניות הממשלה באופן בוטה כפי שנהגה זילבר לאורך שנות תפקידה".

"זהו מהלך מתבקש מאד של שקד לאחר שאתמול פנינו אליה וציינו כי זילבר עברה שוב באופן בוטה על כללי תקנון שירות המדינה והנחיות היועץ", הוסיפו בתנועה.