ריבלין:
אתם הגיבורים של כולנו. אני מצדיע לכם

בטקס הענקת העיטורים של המשטרה ציין הנשיא, "כולם הפגינו גבורה יוצאת דופן, נחישות, סיכון עצמי למען הכלל ומחויבות להצלת חיים".

ערוץ 7 , כ"ח בחשון תשע"ט

ריבלין בטקס. היום
ריבלין בטקס. היום
צילום: קובי גדעון /לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נשא דברים הערב (שלישי) בטקס הענקת עיטורים וצל"שים של משטרת ישראל, שהתקיים במכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש.

העיטורים הוענקו ללוחמי הימ"מ, לוחמי מג"ב ושוטרי משטרת ישראל על הצטיינות בפעולה, גילוי יוזמה, הפגנת נחישות, חתירה למגע ועוד.

בין מקבלי האותות: רס"ר הדס מלכא ז"ל על הצטיינותה בפעילות משטרתית תוך חירוף נפש, במהלך התקלות עם מחבל בשער שכם בשנת 2017; עיטור המופת האזרחי הוענק לארי פולד ז"ל על אומץ לב הראוי לשמש מופת במהלך אירוע פיגוע דקירה בגוש עציון בחודש ספטמבר האחרון; כמו כן הוענק צל"ש מפכ"ל ללוחם הימ"מ רס"ב י"ל על הצטיינותו במהלך פעילות מבצעית לחיסול רוצחי הרב שבח ז"ל תוך גילוי מקצועיות ויוזמה; לצדו הוענק עיטור המופת לרס"ב ש"א על מעשה שנעשה באומץ לב, הראוי לשמש מופת, במהלך פעילות מבצעית לחיסול רוצחי הרב שבח ז"ל. את האותות קיבלו הלוחמים כאשר הם מחופשים, לשמירה על ביטחונם.

צל"ש מפכ"ל הוענק גם ליחידת חילוץ "ערבה" על הצטיינותה בפעילות מבצעית תוך הפגנת מקצועיות, נחישות, מסירות ודבקות במטרה, במהלך חילוץ הנערים והנערות ממכינת "בני ציון", שנקלעו לשיטפון באסון בנחל צפית. עיטור המופת האזרחי הוענק לאופק משה קאופמן על מעשה שנעשה באומץ לב, הראוי לשמש מופת, במהלך אירוע ניסיון דקירה של מחבל בתחנת הדלק במישור אדומים.

"משטרת ישראל היא מבסיסי קיומנו, אין ביטחון אזרחי בלי משטרה חזקה", פתח הנשיא ואמר: "ברגעי מצוקה, טרור, פשע, תאונות דרכים, שריפה ושיטפון, בחזיתות מגוונות ומול אתגרים רבים ושונים, אתם תהיו בקו הראשון. אתם אלו שעומדים בתווך, חוצצים בין אזרחים למחבלים, בין סכנה לקורבן."

"מעשי הגבורה שאנו מעלים הערב על נס הם קומה נוספת. עדות למחויבות האדירה של לוחמי מג"ב ושל שוטרי משטרת ישראל לביטחון המדינה, להגנה על אזרחי מדינת ישראל ולהצלת חיי אדם, מול כל אתגר ובכל מצב. אומנם מעשה הגבורה הוא אירוע בודד, ייחודי, אבל המחויבות שלכם היא מוחלטת. כל יום. כל השנה. כל השנים", הדגיש הנשיא.

"בשבועות האחרונים קראתי את הסיפורים האישיים שלכם ולמדתי עד כמה כולכם חוליות איתנות בשרשרת ארוכה של מעשי גבורה, מקום המדינה עד ימינו", המשיך הנשיא והוסיף: "רס"ר הדס מלכא ז"ל, לוחמת מג"ב אמיצה, מלאת שמחת חיים, שהתעקשה לשרת שירות משמעותי, נאבקה בכוחותיה האחרונים במחבל בשער שכם ומונעת בכך את המשך מסע ההרג של אותו מחבל. לצידם ואזכיר כאן רק את הנופלים במערכה, רס"מ יוסי קירמה ז"ל, רס"מ האיל סיתוואי ז"ל, רס"מ כמיל שנאן ז"ל, סמ"ר סולומון גברייה ז"ל, ורק לאחרונה האזרח ארי פולד ז"ל, שרדף אחרי מחבל לאחר שנדקר על ידו, והצליח לירות בו לפני שהתמוטט ומת. גברים ונשים, עולים וותיקים, מכל קצוות הארץ בני כל המגזרים והדתות. שוטרים, לוחמים ואזרחים שהמשותף להם הוא ערך השליחות, אהבת הארץ והצלת חיי אדם."

"שוטרים ושוטרות, משפחות יקרות, מעוטרים ומעוטרות יקרים. העיטורים המוענקים כאן אינם מוענקים לחינם. זכיתם בהם תוך סיכון חיים", הדגיש הנשיא עוד: "חלק מהגיבורים ומהגיבורות שלנו איבדו את חייהם או נפצעו ונזקקים לשיקום ארוך במאבק לביטחון ישראל. כולם הפגינו גבורה יוצאת דופן, נחישות מול איום, סיכון עצמי למען הכלל ומחויבות להצלת חיים. אתם לא רק הגיבורים של משטרת ישראל. אתם הגיבורים של כולנו. אני מצדיע לכם!"

"אני רוצה לשלוח מכאן חיבוק של אהבה לבני המשפחות השכולות של הגיבורות והגיבורים שלא זכו להיות איתנו כאן הערב", אמר הנשיא בסיום דבריו: "אתם שילמתם את המחיר היקר ביותר. תודה למשטרת ישראל, תודה למשמר הגבול, תודה שאתם שומרים עלינו, ומבטיחים את שיגרת חיינו ויומנו."

הנשיא ביקש להודות בדבריו למפכ"ל היוצא רוני אלשיך על שנים רבות וארוכות של פעילות לילה ויום למען ביטחון ישראל, בשנותיו הארוכות כקצין בצה"ל, ובשירותו רב השנים בשב"כ וכמפכ"ל משטרת ישראל.