בחמ"ד ציינו את חג הסיגד

במוסדות החינוך התקיימו פעילויות מגוונות לציון חג הסיגד של יוצאי אתיופיה. "חג של כל החברה הישראלית"

ערוץ 7 , כ"ט בחשון תשע"ט

מציינים את חג הסיגד בבית הספר 'דביר' באשדוד
מציינים את חג הסיגד בבית הספר 'דביר' באשדוד
צילום: משרד החינוך

היום (רביעי) חל יום הסיגד של העדה האתיופית, יום חג רשמי במדינת ישראל שהוכר בחוק מאז שנת 2008. מוסדות החמ"ד השונים למדו במהלך יום הלימודים על החג ומהותו הן בהיבט החברתי- אומנותי והן בהיבט הלימודי.

בין הפעילויות השונות במוסדות החמ"ד התקיימו הצגות של התלמידים בהן השתתפו גם הורים לילדים יוצאי הקהילה האתיופית, מעגלי שירה עם שירים מסורתיים, הכנת מאכלים שונים והרצאות שניתנו על-ידי עולי אתיופיה על סיפור גבורתם והתמודדותם בעת עלייתם ארצה.

דר' אברהם ליפשיץ, ראש מנהל החמ"ד, החל את היום בביקור במוסדות החמ"ד שבמחוז תל אביב ואמר לתלמידים, "הסיגד, שצויין אלפי שנים כיום חג אצל בני העדה האתיופית כשפניהם לציון והגעגוע לירושלים חלק מחוויות חייהם, עובר אלינו ולכל בית ישראל. אשרינו שאנו זוכים להיות בדור של גאולה, של שיבת עם ישראל לארצו".

שושי שפיגל, המפקחת הארצית על חינוך חברתי ח"ן חמ"ד, אמרה כי "ברוב מוסדות החמ"ד ציינו היום את חג הסיגד חג הכיסופים לציון, ירושלים של יהודי אתיופיה. בבתי הספר התקיימה פעילות חברתית ערכית בשיתוף התלמידים והתלמידות, במסגרתה למדו וחוו את מורשת יהודי אתיופיה המפוארת".

"אנו מאמינים כי חג הסיגד אינו חגה של קהילת יהודי אתיופיה בלבד אלא חג של כל החברה הישראלית. מסעם של יהודי אתיופיה לארץ הוא מסע מעורר השראה שראוי שיילמד בכל מוסדות החינוך", הוסיפה שפיגל.

מיכל דהאן, סגנית ראש מנהל החמ"ד ואחראית על קליטת עליה, ציינה כי "מנהל החמ"ד שמח בקליטת כל התלמידים העולים המגיעים לארץ, ובכלל זה תלמידים קהילת יוצאי אתיופיה. המנהל עושה כל שביכולתו כדי לקדם ולטפח את קליטתם המיטבית. את יום חג הסיגד חגגו כל תלמידי החמ"ד יחד עם חבריהם יוצאי אתיופיה ולמדו על מורשתם ומנהגיהם כלק מציון המורשת הציונית דתית".