נוער עוטף עזה: המסע שלנו רק התחיל

גל כהן ממארגני צעדת המחאה של נוער עוטף עזה לירושלים מרוצה מהתמיכה, "לא ננוח ולא נשקוט עד שיהיה שקט".

בני טוקר , א' בכסלו תשע"ט

הפגנת נוער עוטף עזה מול הכנסת
הפגנת נוער עוטף עזה מול הכנסת
צילום: אילנית צ'רניק/TPS

גל כהן ממארגני צעדת המחאה של נוער עוטף עזה, תלמיד בתיכון שער הנגב, אומר לערוץ 7 כי המחאה תמשך,

"היום אנחנו מגיעים לסוף המסע שלנו לגן הורדים בירושלים. אבל המסע לא עוצר כאן הוא רק מתחיל. אנחנו נמשיך את המחאה עד שיהיה כאן שקט. אנחנו לא נציע פתרונות מה לעשות, הממשלה היא זו שצריכה לתת פתרונות שישבו בחדר עד שיצא עשן לבן".

כהן נרגש מהתמיכה שמקבלים נוער עוטף עזה במהלך הצעדה שיצאה מהעוטף לכוון הבירה, "בכל מקום אירחו אותנו בצורה יוצאת מן הכלל כולל לינה ואוכל, בלילה הראשון היינו ברוחמה אחר כך בלכיש, בנתיב הל"ה ואתמול במבוא בית"ר. ירד עלינו גשם אבל החבר'ה הוכיחו שחשוב להם לצעוד למען העתיד שלהם".

לדבריו הנוער הבין שאי אפשר להמשיך לשבת בשקט, "תושבי עוטף עזה הם לא שקופים. צריכים להתייחס אלינו כמו אל כל תושב אחר במדינה. נוחתים לנו עפיפוני תבערה בבית ספר או מול הבית זה צריך להפסק".

כהן מציין כי באירוע המסכם בגן הוורדים הם לא מתכוונים לפגוש פוליטיקאים, "במפגן המחאה המסכם נקרין כמה דברים וחלק ידברו על מה שאנחנו עוברים, אבל אנחנו לא נפגוש פוליטיקאים כי אנחנו על פוליטיים. אנחנו מאמינים שלנוער יש כוח משפיע בארץ ועובדה שמצטרפים אלינו עוד ועוד בני נוער מכל רחבי הארץ דווקא בשל העובדה שאין לנו הרבה ניסיון".