הח"כים החרדים תקפו את ראש עיריית טבריה

דברי ראש העיר הנבחר רון קובי, שביקש להגביל את קצב גידול האוכלוסיה החרדית בטבריה, עוררו את זעמם של נציגי הציבור החרדי.

חיים לב , ל' בחשון תשע"ט

תוקף. מקלב
תוקף. מקלב
פלאש 90

חברי הכנסת החרדיים תקפו במליאת הכנסת את דברי ראש עירית טבריה הנבחר רון קובי שביקש להגביל את האוכלוסיה החרדית בטבריה.

במסגרת הצעה לסדר עלו לנאום חברי הכנסת החרדיים ותקפו את כוונותיו.

"מדוע צריך לעורר מקום חדש של שנאה, מדוע יש צורך ורצון לפלג את הציבור? יש לנו מספיק במקום אחרים, דבר זה לא ימנע מהציבור החרדי להגיע בהמוניו לעיר טבריה, כל האמירות האלה רק יגבירו את ההתיישבות החרדית בעיר החשובה הזו", תהה ח"כ אורי מקלב.

הוא קרא לראש העיר הנבחר שלא להמשיך בדרך זו. "אני מקווה כי האמירות הללו אולי פזיזות או שנאמרו כלאחר יד ללא מחשבה מרובה, מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחיקוך, ניתן עדיין לתקן את הדבר, הדרך לנהל ולייצג את העיר לא נעשת בדרך זו,

"אילו דברי ראש עיריית טבריה הנבחר היו צביונה של העיר באופן אמיתי הוא לא יכל היה להגיע כלל לעיר שכן אבותיו הינם יהודים חרדים שומרי תורה ומצוות", אמר.

ח"כ דן סיידה קבל על כוונתו של ראש העיר הנבחר לשנות את הצביון היהודי של טבריה. "הוא מבקש להפוך את טבריה לעיר בינלאומית, עיר ככל העולם. היו לא תהיה. טבריה אינה פריז. אנו נעשה הכל כדי שטבריה תישאר בצביונה היהודי".

סגן השר משולם נהרי עלה להשיב בשם הממשלה. בדבריו עקץ את ראש העיר הנבחר שפנה לתושבי העיר במהלך הבחירות באמצעות הרשת המקוונת וכך הסית את הציבור המקומי נגד הציבור החרדי.

"אי אפשר לעבוד רק ברשת, צריך להפשיל שרוולים ולהתחיל לעבוד, חייבים להכיר את הערכים של העיר", אמר נהרי והבהיר כי הממשלה תעשה כל שביכולתה כדי שטבריה לא תשנה צביונה.