נצרת עילית: "אחרי 60 שנה הגיע הזמן לשנות שם"

צחי וויס מנהל הגרעין בנצרת עילית משוכנע שהשם החדש שיוענק לעיר ישנה את פניה.

בני טוקר , ל' בחשון תשע"ט

נצרת עילית
נצרת עילית
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מתבלבלים בין נצרת לנצרת עילית

צחי וויס מנהל הגרעין התורני ציוני בנצרת עילית מברך על היוזמה של ראש העיר רונן פלוט למתג את העיר מחדש.

"יש אנשים שחושבים שנצרת עילית כמו עפולה עילית היא שכונה של נצרת. לכן אנחנו בטוחים שכל שם שייבחר עם קונוטציה גלילית יביא לצמיחה ושגשוג", אומר וויס בשיחה עם ערוץ 7.

הוא מציין כי העיר קולטת לצד משפחות ציונית דתיות גם משפחות חרדיות וחילוניות. "המטרה של כולנו היא להוסיף עוד יהודים לעיר. בנצרת עילית יש כיום 25 אחוזים של ערבים ונוצרים. אנחנו חיים איתם בשלום ובכבוד, אבל כמו חזונו של בן גוריון, זו צריכה להיות עיר יהודית. לצערנו בשנים עברו הייתה כאן עזיבה של משפחות ואנחנו שמחים שהמגמה הזאת משתנה".

לדבריו לצד האידיאל, נצרת עילית מפתחת למשפחות החדשות אופק תעסוקתי וחינוכי. "אנחנו פונים למי שרוצים לממש שליחות בעם ישראל ומחפשים קהילה חמה ומיוחדת. לצד זאת אנחנו מחזקים את העוגן הכלכלי, מקומות התעסוקה ומוסדות החינוך לילדים. אנחנו גם בקשר עם מוסדות אקדמיים כמו אוניברסיטת חיפה, האקדמית עמק יזראל והמכללה הטכנולוגית בנצרת עילית כדי שזוגות צעירים יוכלו לבא לפה בשנים הראשונות שלהם" .

וויס מספר על השיתוף פעולה עם המשפחות החרדיות והחילוניות, "אנחנו עובדים ביחד עם קבוצה חרדית ליטאית שגם קולטת משפחות ואנחנו עוזרים אחד לשני. פנינו גם למשפחות הותיקות שבניהן עזבו את העיר כדי לשכנע אותם לחזור".