ממשיכים בדרכם של גבי ורבקי הי"ד

הרב ישראל קוזולובסקי, שליח חב"ד במומבאי, מספר על שותפות הגורל עם העם ההודי. "בשבילם זה כמו 11 בספטמבר האמריקאי".

בני טוקר , ל' בחשון תשע"ט

הדמיה של בית חב"ד המחודש במומבאיי
הדמיה של בית חב"ד המחודש במומבאיי
צילום: [19:01, 17/1/2018] אורלי ברוך: קרדיט: Chabad of Mumbai

עשור בדיוק לאחר הטבח בבית חב"ד במומבאי, שבו נרצחו שישה בני אדם, ביניהם גם שליחי חב"ד, הרב גבי הולצברג ורעייתו רבקי הי"ד, ממשיכה משפחת קוזולובסקי לנהל את בית חב"ד שנותן מענה לאלפי מטיילים ישראלים אנשי עסקים ובני הקהילה היהודית המקומית.

הרב ישראל קוזלובסקי מספר כי לצד אירועי הזיכרון הונצחו החללים גם בדרכים נוספות. "לפני דקות ספורות סיימנו מחנה מיוחד לרגל ראש השנה ההודי שחל היום. לשמוע במקום בו נרצחו הקדושים שלושים ילדים צועקים שמע ישראל זו התשובה הגדולה ביותר".

הוא מספר על שותפות הגורל עם העם ההודי. "כבר כמה שנים עובדים על פרוייקט של מוזיאון שינציח את הנרצחים באותו פיגוע משולב . צריך לזכור שמבחינת העם ההודי זה כמו ה-11 בספטמבר האמריקאי. היו שישה מוקדי פיגוע חוץ מבית חב"ד".

הרב קוזולובסקי מקווה שהמוזיאון היהודי שיפתח יפיץ את האור וימנע עוד אירועי שנאה ורצח בעולם. "ביום השנה הלועזי לפיגוע נחנוך על הגג של בית חב"ד את אתר ההנצחה ובהמשך נעבור לפרוייקט המוזיאון, בתקווה שאם כולם ילכו בדרך הטובה לא יהיו יותר פשעי שנאה".

משפחת קוזולבסקי שהגיעה לפני שבע שנים למומבאי מצרפת אליה בימים אלה משפחה נוספת כדי לתת מענה לביקוש ההולך וגובר ליהדות. "הגענו לכאן לפני שבע שנים וברוך ה' בית חב"ד נותן מענה גם לקליינטים הרגילים של בתי חב"ד במזרח הרחוק, המטיילים הישראלים ואנשי עסקים, אבל יש גם קהילה יהודית עתיקה במומבאי שאנחנו פועלים איתם ביום יום. זוג השליחים החדש יתמקד בהפעלת כל מוסדות החינוך, בית הספר, המועדון לצעירים והפעוטון כדי שנוכל להגיע לכל יהודי".