"החלטה חשובה וצודקת"

בית המשפט העליון דחה עתירה של הרשות הפלסטינית וחייב אותה לשלם למשתפי פעולה עם ישראל. "במקום לשלם למחבלים, שישלמו למשת"פים".

אלירן אהרון , ל' בחשון תשע"ט

עו"ד ברק קדם
עו"ד ברק קדם
צילום: אלירן אהרון

העליון דחה את העתירה הגישו הפלסטינים

עו"ד ברק קדם ממשרד 'רון, ארבוס, קדם וצור' ייצג בהצלחה 52 פלסטינים משתפי פעולה עם ישראל שדרשו מהרשות הפלסטינית לשלם להם פיצוי העומד על מאות מיליוני שקלים, בשל התנכלות אליהם.

בית המשפט העליון קבע כי הרשות מחוייבת לשלם את הפיצויים, זאת לאחר שגם בית המשפט המחוזי פסק באופן דומה לטובתם.

"אנחנו הצבענו בתגובה שלנו על העובדה כי הרשות הפלסטינית מפנה 7% מתקציבה לתשלום שכר למחבלים עבור מעשה טרור. 7% מתקציב הרשות הם מעל מיליארד שקלים. אם במקום לשלם למחבלים הם ישלמו למשת"פים, תימנע ההתמוטטות התקציבית, ועל הדרך גם ייעשה צדק היסטורי כאשר הכסף יעבור מהמחבלים למשת"פים", אומר לערוץ 7 עו"ד קדם.

לדבריו, "בעצם הערעור הם טענו כי בית משפט ישראלי לא מוסמך לדון בתביעה של פלסטינים מול הרשות. אנחנו אמרנו שמעצר משת"פים מהווה פגיעה בביטוחן ישראל ולכן השיפוט בעניין נתון לישראל. הרשות טוענת כי רק בתי המשפט שלה מוסמכים לדון בעניין. אלא שברור לכולנו מה יקרה אם הם יתבעו שם. על חלקם רובץ גזר דין מוות, אחרים ברחו מבתי הכלא במסגרת מבצע חומת מגן ועל פי המשפט הפלסטיני הם אמורים לסיים לרצות את עונשם. בית המשפט העליון לקח כאן החלטה חשובה וצודקת".