"פרשת הצוללות - מעשה נבלה"

תא"ל (במיל') אמציה חן קורא למצות את הדין בחומרה אם יתברר שנרכשו צוללות במרמה. "לעשות עסקים על ביטחון ישראל - זה פשע".

בני טוקר , ל' בחשון תשע"ט

צוללת של חיל הים. לבדוק את תהליך קבלת ההחלטות
צוללת של חיל הים. לבדוק את תהליך קבלת ההחלטות
צילום: משה שי, פלאש 90

מעשה נבלה, להכות בהם חזק

תא"ל (במיל') אמציה חן (פצי) קורא להחמיר בעונשם של מי שתוכח אשמתם בפרשת הצוללות.

"זה מעשה נבלה אחד מתוך רבים. אם אכן אנשים ספסרו בביטחון מדינת ישראל, אם עשו כאן עסקים על ביטחון ישראל, זה חמור ומעציב" אומר חן בשיחה עם ערוץ 7.

הוא מביע צער על כך שבמדינת ישראל עסקאות לרכישת ציוד צבאי מאושרות, לכאורה, תוך מעשה שחיתות, על חשבון פרוייקטים חשובים בהרבה.

"הצטרפתי לאחרונה לעמותת 'מגן העורף'. מדובר באנשים שתרמו במשך שנים לביטחון המדינה וכיום ממשיכים לפעול למענה. כבר לפני שנים בתחילת שנת 2000 העמותה פעלה למען הכנסת מערכת "מלחמת הכוכבים", מדובר בתותח לייזר עם מערכת שיכולה לעצור ירי מרגמות על קריית שמונה. בניסויים היו 100 אחוזי הצלחה ואני מדבר על מערכת שיודעת לפגוע בפצצות מרגמה שכיפת ברזל לא מסוגלת ליירט. משום מה, למרות ההצלחות המזהירות בבדיקות שנעשו, עד היום הפרוייקט יושב כאבן שאין לה הופכין".

"אז אם מדברים על סממן של שחיתות, צריך להסביר איך בשנים האחרונות עם כל השמחה והגאווה על כיפת ברזל כשעדיין אנחנו יכולים לזהות בה את החורים, אנחנו צריכים להיאבק על הכנסת מערכת שתתקן את המעוות ואף אחד לא מקדם אותה", הוא מוסיף.

לדבריו הגיע הזמן לעלות על סדר היום הציבורי את אופן קבלת ההחלטות. "אתה שומע שהחיזבאללה בלבנון מייצר טילים עם מערכת נעווט שיכולה לפגוע בכל מטרה במדינת ישראל ומדובר בסדר גודל של 140 אלף טילים. כאן יש לך אפשרות לרכוש ולעלות שבע דרגות מעל האויב, אבל לא עושים עם זה כלום".