עליה משמעותית בהתחסנות מפני חצבת

במשרד הבריאות מדווחים כי תושבי השכונות בירושלים נענים למבצע החיסונים המיוחד וקוראים למי שטרם קיבלו את החיסון, להגיע ולהתחסן.

ערוץ 7 , ל' בחשון תשע"ט

מתחסנים בירושלים
מתחסנים בירושלים
צילום: דוברות משרד הבריאות

מבצע החיסונים שמפעיל משרד הבריאות במחוז ירושלים נמשך גם היום (חמישי) ועל פי הערכות יש עלייה משמעותית בנכונות הציבור בעיר לבוא ולהתחסן.

מנכל משרד הבריאות משה בר סימן טוב נמצא יחד עם רופאת מחוז ירושלים ד"ר חן זמיר ועם מנהלי שירותי בריאות הציבור במשרד בפיקוח על הנעשה בשטח. על פי הנתונים ישנה עליה דרמטית בשבועות האחרונים בהתחסנות האוכלוסייה בתוך שכונות העיר.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הביע אופטימיות זהירה, אך עם זאת ביקש מהאוכלוסייה להמשיך ללכת להתחסן.

"לא להקל ראש, יש להמשיך ללכת ולהתחסן. ישנה עליה במספר המתחסנים וזוהי תוצאה של עבודה מאומצת של כל הגורמים במערכת הבריאות אך עדיין החצבת לא מאחורינו", דברי ליצמן.

משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות אמר, "אנחנו בריכוז מאמץ אדיר על החצבת והמערכת משתלטת על האירוע, למרות שאנחנו צפויים לצערי עוד לראות עליה במספר הנדבקים. בהובלת הצוותים הרפואיים שלנו, ובעיקר צוותי האחיות המקצועיות והמסורות הצלחנו להעלות את הכיסוי החיסוני".

"הצלחנו להביא את ירושלים קרוב מאוד לשיעור הכיסוי הארציים של החיסונים. זה הישג אדיר שמגיע בזכות המחויבות של האחיות. מערכת הבריאות הציבורית ועם ישראל צריך להוקיר תודה עמוקה לאותן אחיות שעשו ועדיין עושות משמרות ארוכות של שעות חיסון אל תוך הלילה במוקדי ההתפרצות, זאת בהתמודדות מקצועית וגילוי מנהיגות", הוסיף בר סימן טוב.