בג"ץ הקפיא את הריסת בית המחבל מברקן

ח"כ מוטי יוגב תוקף את החלטת בג"ץ לעצור את הריסת בית המחבל שביצע את הפיגוע באזור התעשייה ברקן. "מערכת המשפט פוגעת בהרתעה".

חזקי ברוך , ל' בחשון תשע"ט | עודכן: 23:10

החדר בו בוצע הרצח במפעל בברקן
החדר בו בוצע הרצח במפעל בברקן
צילום: יוני קמפינסקי

בג"ץ הוציא הערב (חמישי) צו ארעי המקפיא את בית הריסת המחבל אשרף נעאלווה, שרצח את קים לבנגרונד וזיו חג'בי ז"ל באזור התעשייה ברקן.

על המדינה להשיב בתוך עשרה ימים לעתירה שהוגשה נגד הריסת הבית.

ביום שלישי, הוציא אלוף פיקוד המרכז, נדב פדן, צו הריסה לבית שבו התגורר המחבל נעאלווה. צו ההריסה מתייחס רק לקומת המרתף ולקומת הקרקע של המבנה, שבהן התגורר המחבל. הצו נחתם לאחר שנדחתה השגה שהגישה משפחתו של המחבל נגד ההריסה.

במשפחתה של קים לבנגרונד ז"ל קיבלו בזעם את ההחלטה להרוס רק חלק מהבית. אביה, רפאל לבנגרונד, תקף בחריפות את שר הביטחון אביגדור ליברמן, ואמר כי עליו להתפטר.

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) מתח ביקורת חריפה על החלטת בית המשפט העליון, "בהחלטתו, בית המשפט העליון משתף פעולה עם הרצח הבא. בכל פעם שמערכת המשפט מעכבת את הריסת בתי המחבלים ומונעת גירוש משפחות מחבלים, היא פוגעת בהרתעה הישראלית".

"לצערי, המצב כיום הוא שבמקום שמדינת ישראל תרתיע את המחבלים, מדינת ישראל מורתעת מפני בג"ץ. אני מתכוון להמשיך לפעול להגברת ההרתעה, יחד עם השר בנט, באמצעות שני החוקים שהעליתי - גירוש משפחות מחבלים לאזור אחר בתוך יהודה ושומרון והריסת בתי מחבלים בתוך 72 שעות", סיכם יוגב.

ראש האגף המשפטי של תנועת "אם תרצו" עו"ד יעקב כהן הגיב גם הוא להחטלת בג"ץ. "מדובר בטירוף מערכות בו בג"ץ משתלט על כל חלקה טובה וקובע מדיניות בטחונית. חבילת ההרתעה נגד הטרור חייבת להתבצע ואין זה ראוי שארגוני דה לגיטמיציה קשים הממומנים על ידי ממשלות זרות יעתרו עתירות סרק לבג"ץ".

"הגיע הזמן לעצור את טירוף המערכות הזה בו ארגונים רדיקליים פוגעים שוב ושוב במדיניות המלחמה בטרור של מדינת ישראל ותוקעים רגליים בגלגלי הממשלה", דברי כהן.