צפו: האופנועים המעופפים של משטרת דובאי

לראות ולא להאמין. משטרת דובאי התחילה לבחון שימוש של אופנועים מעופפים על מנת להתנייד בעיר, והתוצאות מדהימות.

מתנאל ראט , ל' בחשון תשע"ט

עכשיו תדמיינו שוטר למעלה
עכשיו תדמיינו שוטר למעלה
צילום: iStock

לאחר שכבר התרגלנו לרחפנים שמסתובבים לנו מעל הראש באופן קבוע, נראה שעכשיו הגיע הזמן לדבר האמיתי. משטרת דובאי התחילה לבחון שימוש של אופנועים מעופפים על מנת להתנייד ברחובות (או יותר נכון באוויר) העיר.

לפי דיווחי משטרת דובאי, החברה המייצרת את האופנועים המעופפים החליטה להעניק את הדגם הראשון שייצרו לכוחות הסיור מדובאי. כבר לפני כשנה הוכרז שדובאי עתידה לרכוש אופנועים מעופפים מדגם דומה, אך לבסוף הדבר לא יצא לפועל. נכון לעכשיו, הממשלה בוחנת את אפשרות השימוש ברחפנים מהדגם החדש, ובמידה ותשקול בחיוב- שוטרי דובאי ישייטו באוויר כבר בשנת 2020.

לפי הדיווחים, המשטרה כבר מאמנת שני צוותים שיוכלו להשתמש בקרוב באופנועים, ומספרם רק הולך. האופנועים עשויים לסייע בניטור התנועה בכביש והם אף מצוידים במצלמות שישדרו בזמן אמת את העומס בכבישים. במידה והדבר יתאפשר, השוטרים יוכלו לשייט מעל הכבישים בלי להיתקע בפקקים ולשלוט על התנועה בצורה אידיאלית.

החברה המייצרת את האופנועים אישרה את הדיווחים וטענה שממשלת דובאי עומדת להחזיר לה תשובה כבר בחודש הקרוב. לפי נתוני החברה, האופנוע יכול להגיע למהירות של 70 קמ"ש באוויר, ולשאת משקל של כ300 ק"ג. הנהגים, או אולי הטייסים, נדרשים כמובן ללבוש חליפה מיוחדת בשביל הטיסה. בינתיים, האופנוע העתידי יכול לעוף באופן רצוף חצי שעה בלבד, אך ככל הנראה הדבר ישתנה בעתיד הקרוב.

ואם גם לכם מתחשק לעופף, החברה לא מייצרת רק לחברות ממשלתיות, וניתן לקנות את האופנוע העתידי (שאולי כבר אפשר לקרוא לו הליקופטר קטן) במחיר פעוט של 150,000 דולר בלבד.
בינתיים, עד שתקנו לעצמכם, מוזמנים לצפות ולהרגיש קצת בחזרה לעתיד:


רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!