בעקבות הפיגוע הרצחני: דיפלומטים סיירו בברקן

משלחת מהאו"ם נפגשה עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, קיבלה סקירה על המאבק ב-BDS וביקרה במפעל ''אלון'' שבו התרחש פיגוע הירי.

ערוץ 7 , א' בכסלו תשע"ט

הדיפלומטים בברקן
הדיפלומטים בברקן
צילום: רועי חדי

עשרה דיפלומטים מכל העולם, אשר מכהנים כשגרירים באונסק''ו וכסגני שגריר באו''ם, סיירו באזור התעשייה ברקן בעקבות הפיגוע הרצחני שאירע בחודש שעבר, בו נרצחו זיו חג'בי וקים יחזקאל הי"ד.

המשלחת מהאו"ם נפגשה עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, קיבלה סקירה על המאבק של השומרון נגד ניסיונות החרם וביקרה במפעל ''טוויטו פלסט'' וכן במפעל ''אלון'' שבו התרחש פיגוע הירי.

הבכירים שמעו מסמנכ"ל מפעל "אלון" ערן בודנקין על התחושות הקשות בעקבות הפיגוע ומצד שני על הרצון לשמור על הדו-קיום במקום והמשך השגרה. "אנחנו מתגעגעים לעובדים שלנו, זה מאוד קשה עבורנו", תיאר בודנקין.

השגרירים התרגשו, ביקשו לחזק את ידיו וציינו שזאת החוויה המשמעותית ביותר במהלך הסיור שלהם בישראל.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר "כפי שבנינו קואליציות בקונגרס ובפרלמנט האירופי, אנחנו ממשיכים לפעול ליצירת קואליציות לתמיכה ביהודה ושומרון גם באו"ם. אין לי ספק שמי שמגיע ורואה בעיניים מבין את המציאות כפי שהיא באמת.

''פגשנו בכירים באו"ם שאמרו לנו בפירוש שהם שמחים שהגיעו ללמוד על השומרון ולשמוע על המציאות המתקיימת יום יום בשומרון וסיפרו שהם לא הכירו את הנושא כלל קודם לכן. אנחנו נמשיך לפעול כדי להשפיע ולהביא מובילי דעת קהל מהעולם כולו", הבהיר דגן.

אבי צימרמן, נשיא לשכת המסחר והתעשיה יהודה ושומרון, אמר כי "פעם אחר פעם מנהיגים בינלאומיים המבקרים ביהודה ושומרון מגלים שזו חבל ארץ עתיר הזדמנויות, שיתופי פעולה וחזון. האורחים המכובדים הזדהו עם תפיסת העולם הרואה ביהודה ושומרון כר נרחב לצמיחה כלכלית המטיבה עם כלל האוכלוסיות.

''בשלבים הבאים נעקוב ביצירת קשר עם לשכות המסחר במדינות של השגרירים במטרה להרחיב שווקים ולהעשיר את הנטוורק הבינלאומי של לשכת המסחר והתעשיה יהודה ושומרון", הוסיף צימרמן.