קיש: מספיק עם הדיבורים, זה הזמן לפנות את חאן אל-אחמר

ח"כ יואב קיש הגיע הבוקר (ראשון) לסיור באזור המאחז הבדואי הבלתי חוקי חאן אל אחמר, וקרא לנתניהו וליברמן לבצע מיידית את הפינוי.

חזקי ברוך , ג' בכסלו תשע"ט

קיש בסיור. הבוקר
קיש בסיור. הבוקר
צילום: רגבים

יו"ר שדולת ארץ ישראל בכנסת ויו"ר ועדת הפנים, חבר הכנסת יואב קיש מהליכוד, סייר הבוקר בחאן אל אחמר עם אנשי תנועת רגבים והמטה הלאומי בליכוד.

מאיר דויטש וישי חמו, מתנועת רגבים סקרו בפני חבר הכנסת קיש את המשמעויות המשפטיות והאסטרטגיות של המרחב.

"הרשות הפלסטינית עושה הכל כדי להשתלט על מרחב אדומים האסטרטגי, על מנת לייצר רצף טריטוריאלי בשליטתה בין רמאללה, בית לחם ויריחו. חאן אל אחמר הוא מקרה בוחן לשלטון החוק ולמשילות הישראלית", ציינו השניים בפני ח"כ קיש.

קיש אמר, "הגענו לפה הבוקר בשביל דבר אחד מאוד פשוט.אני קורא מכאן לראש הממשלה נתניהו ולשר הביטחון ליברמן: מספיק עם הדיבורים, הגיע הזמן למעשים".

לדבריו, "חאן אל-אחמר הוא ספינת הדגל של ניסיון הערעור על הריבונות הישראלית בהובלת הרשות הפלסטינית שמנסה לפגוע בנו ולהשתלט על שטחי C".

"בג"ץ אישר, אין אף מחסום, לא פוליטי, לא מדיני, לא חוקי", הוסיף קיש וציין, "האמת צריכה להיאמר, חאן אל-אחמר הוא בניה בלתי חוקית וחלק מניסיון הרשות הפלסטינית להראות ריבונות בשטחי C, אסור לתת לזה לקרות".

"אני פה בשביל להגיד עוד פעם, הזמן להרוס ולפנות אותם מפה זה עכשיו", קבע קיש, "לא בניסיונות דיבור, זה כבר מאחורינו. היו פה שנים של ניסיונות דיבור. יש אמירה ראויה, עכשיו מפנים. אנחנו עושים טעות קשה בזה שאנחנו משתהים ולא פועלים מיידית להריסת הבניה הבלתי חוקית הזו ולהעברתה לאבו דיס".

נתן אנגלסמן, יו"ר המטה הלאומי בליכוד אמר בתום הסיור, כי הוא מצפה מחבר הכנסת קיש להוביל דיון דחוף בוועדת הפנים, על מנת לוודא כי מימוש פסק הדין יבוצע בהקדם. במהלך השבוע צפויים חברי כנסת נוספים מהליכוד לבקר במקום יחד עם פעילי המטה.

יגאל דילמוני, ממלא מקום מנכ"ל מועצת יש"ע, אמר בסיור: "יש את כל התשתית המשפטית החוקית והתמיכה הפוליטית על מנת לבצע את פסק הדין של בג"צ לפנות את חאן אל אחמר. דווקא עכשיו אסור לוותר ולהתקפל מול הרשות הפלסטינית שמנסה להשתלט על שטחי סי. אני מברך את ח"כ יואב קיש שקורא היום לפנות את המאחז הלא חוקי באופן מיידי".