אבו מאזן: נמשיך להיאבק על אדמתנו

יו"ר הרשות הפלסטינית מאשים את ישראל, ארה"ב וחמאס במזימות לסכל את הקמתה של מדינת פלסטין העצמאית.

דלית הלוי , ג' בכסלו תשע"ט

אבו מאזן
אבו מאזן
צילום: רויטרס

יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) אומר כי עסקת המאה, יוזמת השלום האמריקנית, ו"המזימה של תנועת חמאס" לסכל את הקמת המדינה הפלסטינית לא יצלחו.

בדברים שנשא ברמאללה לרגל ציון יום השנה למותו של מייסד אש"ף והרש"פ יאסר ערפאת, אמר אבו מאזן כי ''העם הפלסטיני'' ימשיך לעמוד איתן על אדמתו ולהיאבק עד למימוש זכותו להגדרה עצמית ולהקמת מדינתו העצמאית.

קיימת מזימה אמריקנית המגולמת בעסקת המאה, וקיימת מזימה ישראלית לביצוע העסקה, ולמרבה הצער קיימת מזימה נוספת של חמאס לסכל את הקמת המדינה הפלסטינית העצמאית", אמר אבו מאזן.

לדברי אבו מאזן, המועצה המרכזית של אש"ף קיבלה בישיבתה האחרונה החלטות נחרצות בכל הנוגע לקשרים של אש"ף עם כל הגורמים האחרים בהדגישו, כי עסקת המאה אינה מגשימה את השאיפות והחלומות של הפלסטינים ואין פלסטיני שיבגוד בעניין הפלסטיני או יסכים למזימות נגדו.

המועצה המרכזית של אש"ף שהתכנסה ברמאללה בסוף אוקטובר בראשותו של אבו מאזן קיבלה החלטה לשים קץ להתחייבויות אש"ף והרשות הפלסטינית כלפי כל ההסכמים שנחתמו עם ישראל, ובראשם ההכרה במדינת ישראל, וזאת עד אשר ישראל תכיר במדינת פלסטין בגבולות ה-4 ביוני 1967 ובירתה אל-קודס המזרחית.

היא הבהירה, כי החלטה זו התקבלה לאור המשך ההתכחשות של ישראל להסכמים החתומים, ולפיכך שלב המעבר (כלומר הסכמי אוסלו) אינם קיימים עוד. עוד הוחלט על הפסקת התיאום הביטחוני עם ישראל על כל היבטיו, היפרדות כלכלית ונקיטת צעדים מעשיים למימוש עצמאות מדינת פלסטין הריבונית.