הותר לפרסום:
קצין בדרגת סגן אלוף נהרג בפעילות מבצעית

קצין צה"ל בדרגת סגן-אלוף נהרג אמש (ראשון), ולוחם נוסף נפצע באורח בינוני במהלך פעילות מיוחדת בשטח רצועת עזה.

עדו בן פורת , ד' בכסלו תשע"ט | עודכן: 06:40

זירת האירוע בעזה, הבוקר
זירת האירוע בעזה, הבוקר
צילום: רויטרס

קצין צה''ל בדרגת סגן אלוף מיחידה מובחרת נהרג אמש (ראשון) במהלך פעילות מבצעית בתוך רצועת עזה.

קצין נוסף נפצע ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע. בית החולים עדכן הבוקר (שני) כי הפצוע נותח במהלך הלילה וכי מצבו מוגדר בינוני ויציב.

הודעה נמסרה לבני משפחותיהם.

מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך פעילות מבצעית של כוח מיוחד ברצועת עזה התפתחו חילופי אש. באירוע נהרג קצין צה"ל ונפצע קצין נוסף באורח בינוני. הודעה נמסרה למשפחותיהם. הפעילות הסתיימה".

עוד נמסר בהודעה כי "יש להישמע להוראות הביטחון בישובים ולהנחיות לעורף".

התקרית אירעה במהלך פעילות מבצעית של כוח צה''ל כשלושה קילומטרים בעומק הרצועה. הכוח חדר לעזה במכונית אזרחית, ככל הנראה במטרה לחסל או לחטוף לצרכי מיקוח את נור ברכה, מפקד הגדוד המזרחי של גדודי עז אדין אל קסאם בח'אן יונס.

לפי הדיווחים מעזה, הפעולה הסתבכה והחלו חילופי אש בין המחבלים לכוחותינו, במהלכם תקף חיל האוויר בשטח הרצועה וחוסלו לפחות שבעה מחבלי חמאס.

הכוח המיוחד של צה''ל הצליח לצאת מהרצועה ובניגוד לשמועות שהופצו בתחילה - אף חייל לא נחטף. בעקבות התקרית, ראש הממשלה נתניהו קיצר את ביקורו בפריז ועושה כעת את דרכו לישראל.

בשעות הערב נשמעו אזעקות צבע אדום בעוטף עזה. נכון לשעה 05:15 זוהו 17 שיגורים לשטח הארץ. כיפת ברזל יירטה שלושה שיגורים. יתר הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים.

תושבים המתגוררים ביישובי עוטף עזה דיווחו על שמיעת הדי פיצוצים חזקים. תושבים במועצת אשכול נקראו להישאר בקרבת המרחבים המוגנים. פיקוד העורף הודיע כי לא יתקיימו (שני) לימודים במוסדות החינוך בעוטף עזה.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, נמצא בקריה בתל אביב ומקיים הערכת מצב עם ראשי מערכת הביטחון.

גדודי אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, פרסמו הודעה מיוחדת בעקבות התקרית ברצועת עזה. "כוח מיוחד של האויב הציוני הסתנן במכונית אזרחית באזור מסגד השהיד איסמאעיל אבו שנב בעומק של 3 ק"מ מזרחית לח'אן יונס. כוח זה רצח את המפקד בגדודי אל-קסאם נור ברכה", נכתב.

''לאחר שעניינם נחשף והמוג'אהידין שלנו רדפו אותם והגיעו למגע (באש) איתם, התערב חיל האוויר של האויב וביצע תקיפות כדי לכסות על נסיגת הכוח הזה, ואגב כך נהרגו אחדים מבני עמנו. האירוע נמשך וכוחותינו ממשיכים להגיב על התוקפנות הציונית המסוכנת הזו", נאמר בהודעת החמאס.