נתניהו: יבוא יום ומלוא גבורת סא"ל מ' יסופר

ראש הממשלה על נפילת סא"ל מ' הלילה: "אזרחי ישראל חבים לסא"ל מ' חוב עצום. אני מצדיע לסא"ל מ', למשפחתו ולחבריו לנשק".

ערוץ 7 , ד' בכסלו תשע"ט | עודכן: 10:17

מצדיע. נתניהו
מצדיע. נתניהו
צילום: חזקי ברוך

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע הבוקר (שני) עם נחיתתו בישראל צער כבד על נפילתו של סגן אלוף מ' בפעילות מבצעית בעזה.

"אני מרכין את ראשי בנפול סגן אלוף מ' ז"ל, לוחם מהולל שנפל הלילה בפעולת צה״ל ברצועת עזה. יבוא יום ומלוא גבורתו יסופר. אזרחי ישראל חבים לו חוב עצום. ‏כוחותינו פעלו הלילה בגבורה ובאומץ לב. אני מצדיע לסא״ל מ׳, למשפחתו ולחבריו לנשק. יהי זכרו ברוך", אמר נתניהו.

בעוד מספר שעות יקיים ראש הממשלה נתניהו הערכת מצב ביטחונית בקריה בהשתתפות שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש המל"ל, ראש השב"כ וצמרת צה"ל.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס מוקדם יותר הבוקר לנפילתו בקרב של סא"ל מ', וכתב: "עם ישראל איבד הלילה לוחם רב פעלים, שתרומתו לביטחון המדינה תישאר חסויה עוד שנים רבות".

השר ליברמן מוסיף וכותב: "אני מבקש למסור תנחומים מעומק הלב למשפחתו ואיחולי החלמה מהירה לפצוע בתקרית".

את הדברים כתב השר ליברמן התום הערכת מצב נוספת בקריה בתל-אביב, עם הרמטכ"ל, ראש אמ"ן, ראש אמ"צ, מתפ"ש, מנכ"ל משרד הביטחון ובכירים בשב"כ ובמל"ל.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס הבוקר לאירוע הקשה ברצועה ואמר: "אני המום וכואב את אובדנו של קצין צה״ל, סא״ל מ׳, תפארת בחורינו, שנהרג הלילה, ומתפלל יחד עם כל אזרחי ישראל לרפואת הלוחם שנפצע. חיבוק אמיץ ללוחמינו כולם העומדים על משמר הארץ גם בשעה זו ומבטיחים את שלומינו".

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, ספד גם הוא לסא"ל מ' הי"ד וכתב: ״‫בשמי ובשם כנסת ישראל אני שולח חיבוק ותנחומים למשפחתו של סא״ל מ׳, לוחם אמיץ, מלח הארץ, שנפל הלילה בפעילות המבצעית בעזה, ואיחולי החלמה מהירה לחייל הפצוע.‬ ‫לבם של כל אזרחי ישראל נמצא כעת עם תושבי הדרום וכוחותינו הפועלים בגדר הרצועה. מי יתן ויחזרו הביתה בשלום".

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, מסר הבוקר "עם ישראל כולו אבל על נפילתו של סא"ל מ'. אנו שולחים את תנחומינו למשפחתו. ‏אנו מתפללים להחלמתו של הפצוע. ‏בזכות גיבורים אלו, הפועלים בצללים למען ביטחון ישראל בכל ימות השנה, כולנו יכולים לחיות כאן בביטחה. ‏תהי נפשו של סא"ל מ' צרורה בצרור החיים".

שרת המשפטים איילת שקד ספדה אף היא לסא"ל מ', "מדינת ישראל כולה אבלה על נפילתו בקרב של סא״ל מ', לוחם גיבור ואמיץ שהיווה דוגמא לדור של צעירים ולוחמים. חיילי צה״ל ימשיכו בפעילות נחושה כדי להגן על אזרחי מדינת ישראל מחורשי רעתנו. מאחלת החלמה מהירה לפצוע".

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב הגיבה לתקרית בעזה ואמרה, "זה היה לילה קשה בו איבדנו קצין ולוחם דגול שנפל במשימה חשובה לביטחון מדינת ישראל ואזרחיה. קצין ולוחם שתרומתו לביטחון מדינת ישראל הייתה רבה מאוד. ליבי עם בני משפחתו ואני שולחת להם את תנחומיי הכנים. איחולי החלמה לחייל הפצוע ומחזקת את מפקדי וחיילי צה"ל וזרועות הביטחון הפועלים לילות כימים במשימות הגנה בגבולות ארצנו. אני שולחת חיבוק חם לתושבי עוטף עזה שחווים ימים לא פשוטים".

שר התקשורת איוב קרא מסר הבוקר, "התעוררנו לבוקר חשוך, קודר, עצוב וקשה מנשוא, שעה שאחד מבנינו הגיבורים והיקרים, קצין מופתי, ערכי, מוערך ועטור הישגים, סא"ל מ'- נפל בפעילות מבצעית בעזה. אני מכיר מקרוב אותו ואת משפחתו האצילית- כולנו בהלם ובלב שבור. שולח להם חיבוק חם ותנחומים ומתפלל לרפואה שלמה ומהירה לפצוע מהתקרית".

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי, אמרה כי היא "כואבת עם משפחתו של קצין צה"ל שנהרג הלילה בפעילות מבצעית. איבדנו את אחד מטובי בניה של הארץ הזאת. תנחומי למשפחתו, לחבריו וחייליו. חיילינו פועלים במסירות ובנחישות רבה על בסיס יומיומי במסגרת המאמצים הצבאיים להשבת השקט והביטחון ליישובי הדרום. עם ישראל כולו מצדיע, מרכין ראש ומשתתף בצערה העמוק של המשפחה".

ח"כ סאלח סעד (המחנה הציוני) אמר הבוקר, "כואב ואבל על מותו של לוחם אמיץ, ממיטב בנינו, ושולח תנחומים כנים למשפחתו. כעת לא הזמן לדון בעיתוי הפעולה ונחיצותה אלא לחבק ולחזק את צה"ל ולהישאר מאוחדים ללא מחלוקות".

ח"כ מוטי יוגב אמר בתגובה לאירועים, "המאבק בטרור דורש נחישות ויצירתיות, בדיוק כמו הפעולה שהייתה אמש בעזה. למרבה הצער, במהלכה עם ישראל איבד גיבור של ממש. תנחומינו למשפחתו‏ ותפילה להחלמתו של הפצוע. אני מחזק את תושבי הדרום שנאלצו שוב לסבול לילה מתוח הגזרה. עם ישראל אתכם. יהי זכרו של מ' ברוך".

על פי הערכות עם הגעת ראש הממשלה נתניהו לארץ מביקורו בפריס תתקיים הערכת מצב נוספת של הקבינט הביטחוני מדיני לקראת צעדי ההמשך.

דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס סיכם הבוקר את אירועי ליל אמש: "במהלך הלילה כח מיוחד של צה"ל שנמצא בפעילות בתוך רצועת עזה, ביצע פעולה ממושכת שתוכננה זמן רב לפני כן, בעומק שטח רצועת עזה שבמהלכה נקלע הכח למציאות מורכבת מאד כשהלוחמים ניהלו קרב הירואי, במהלכו חיסלו את מי שאיים עליהם וכן ניהלו קרב קשה והירואי כדי לחזור לשטח ישראל עם כלל הלוחמים. במהלך הפעילות נהרג סא"ל מ. גיבור אמיתי ולצידו נפצע חייל באורח בינוני".