מטוס חדש לחברת ארקיע

ארקיע קיבלה את מטוס ה- Airbus 321neo LR הראשון מבין שלושה שיצטרפו לצי המטוסים של החברה בתקופה הקרובה.

קובי פינקלר , ה' בכסלו תשע"ט

ארקיע קיבלה את מטוס ה- Airbus 321neo LR
ארקיע קיבלה את מטוס ה- Airbus 321neo LR
צילום: קובי פינקלר

בטקס חגיגי שנערך הבוקר בהמבורג קיבלה ארקיע את מטוס ה- Airbus 321neo LR הראשון מבין שלושה שיצטרפו לצי המטוסים של החברה בתקופה הקרובה.

זהו אירוע בעל משמעות גם עבור חברת איירבס שכן המטוס שהועבר הבוקר לידי ארקיע, הוא המטוס הראשון מדגם LR (Long range) , הדגם החדש בעל צבר ההזמנות הגדול ביותר בקטגוריית המטוסים צרי הגוף של כל היצרנים.

דגם A321neoLR הוא הגרסה החדישה ביותר של סדרת A321 הפופולרית של איירבס וייחודו במנועיו החדישים, בנוחות המקסימאלית, ובטווח טיסה המאפשר לטוס עד 8 שעות ברציפות.

המטוס החדש הנקרא על שמו של הפזמונאי אהוד מנור כולל 220 מושבים במחלקה אחת. במטוסים החדשים יוצעו לנוסעים שרותי אינטרנט רציף וחיבור לרשת. במטוסים החדשים מותקנת גם מערכת בידור חדישה המשדרת תכנים של חברת HOT למכשירים האישיים של הנוסע (Bring your own device).

כאמור, בתקופה הקרובה יצטרפו לצי ארקיע שני מטוסים נוספים מסוג Airbus 321neo LR מטוסים אלו יצטרפו לצי מטוסי הסילון מדגם אמבראייר ובעתיד תצטייד החברה במטוסי איירבס נוספים.

המטוסים החדשים מחליפים את מטוסי הבואינג 757 ששירתו את ארקיע ב 18 השנים האחרונות, יטוסו למגוון יעדים, חלקם יעדים אליהם טסה כיום ארקיע (ברצלונה, אמסטרדם, פריז, דבלין, נורבגיה, דנמרק, לונדון איי יוון, ויעדים פנים ארציים) וכן ליעדים חדשים ברחבי העולם.

מנכ"ל קבוצת ארקיע ניר דגן אומר "מדובר בציון דרך משמעותי שיאפשר לארקיע להציע לנוסעיה טיסות ליעדים קיימים וחדשים במטוסים מודרניים שהם המילה האחרונה בטכנולוגיה בעולם התעופה כיום"