​​​​​​​הדלת לא נפתחת? הנה 3 דברים שאפשר לעשות

טעות ראשית היא לנסות ולפרוץ את הדלת באמצעות כוח מכיוון שמרבית הפעמים זה עלול להסתיים בפציעה של האדם המנסה לפרוץ את הדלת בכוח

תוכן שיווקי , ו' בכסלו תשע"ט

דלת
דלת
istock

כל אדם יכול להעיד כי לאורך חייו הוא נתקל לפחות פעם אחת במצב זו הדלת לא נפתחת והוא זקוק לסיוע מקצועי של מנעולן.

דלתות יכולות להינעל או לא להיפתח בשל סיבות שונות שמרביתן קשורות בפגם או אי תקינות מסוימת.

טעות ראשית היא לנסות ולפרוץ את הדלת באמצעות כוח מכיוון שמרבית הפעמים זה עלול להסתיים בפציעה של האדם המנסה לפרוץ את הדלת באמצעות כוח. הדלתות החדשות שמותקנות בשנים האחרונות הן די עוצמתיות ולא תמיד תוכלו לפרוץ אותן באמצעות הפעלת כוח.

הזמינו פורץ מנעולים ודלתות

הדבר הכי נכון שתוכלו לעשות אם הדלת לא נפתחת היא הזמנת פורץ דלתות מקצועי שיבצע בעבורכם את עבודת הפריצה תוך דקות ספורות. בעל מקצוע שיש ברשותו אישור והסמכה לפריצת דלתות ומנעולים יידע כיצד לפרוץ כל דלת, איכותית ככל שתהיה. העבודה לא אמורה להימשך זמן רב ובמידה ואכן שכרתם את שירותיו של מנעולן מקצועי – גם לא ייגרם שום נזק לדלת אלא רק לצילינדר עצמו.

גם זו לא בעיה משמעותית מכיוון שמרבית הפורצים יציעו ללקוח לרכוש מנעול חדש או את החלק שנפגם ונהרס בעת הפריצה או קודם לכן. אמנם תצטרכו לשלם כמה מאות שקלים בעבור שירותיו של פורץ דלתות אך תוכלו להיות משוכנעים כי העבודה נעשתה במיומנות והבעיה לא תחזור על עצמה בשנים הקרובות.

נסו לפרוץ את הדלת באמצעות סיכה

לעיתים, ובמיוחד בדלתות מיושנות יותר שיש להן צילינדר פשוט – ניתן לבצע פריצת דלת באמצעות סיכה. השיטה יעילה כאשר היא מתבצעת על ידי בעל מקצוע או מי שמיומן בפריצת דלתות. יש לדחוף את הסיכה (ניתן להשתמש בסיכה משרדית) אל תוך המנעול, יחד עם מפתח "אל" ולהפעיל לחץ צידי על המנעול.

פעולה זו תזיז פין פנימי שנמצא בתוך המנעול ולאחר מכן יש למשוך את הסיכה כלפיי מעלה, אל מרווח קטן שיגרום למנעול להסתובב ולהיפתח. שיטה זו מתאימה למי שהדלת שלו ננעלה או שהוא שכח את המפתח בתוך הבית אך לא למי שהדלת שלו נפגמה וננעלה בשל סיבות אחרות.

אינפורמציה נוספת בנושאי פריצת דלתות מחכה לכם באתר מנעולן-פיקס.

פריצת דלת עם בקבוק

בדלתות בהן הידית היא קבועה ולא ידית נעה - יש מצב של נעילת הדלת מבלי אפשרות לפתוח אותה מבחוץ. מקרה זה נפוץ כאשר הדלת ננעלת והאדם נשאר מחוץ לדירה וללא מפתח. ידיות אלו היו נפוצות בעיקר בעבר כאשר המטרה הייתה שלא יהיה אפשרי לפתוח את הדלת מבחוץ.

חשוב להבין כי מקרה זה שונה מדלת שנתקעת, מדובר בדלת טרוקה - לא בדלת נעולה. ניתן לפתוח דלת זו באמצעות "שיטת הבקבוק".

יש לקחת בקבוק פלסטיק ומספריים, לחתוך מתוך הבקבוק חתיכה ולהכניס את חלק הפלסטיק אל תוך לשונית הדלת, למשוך כלפי מטה ולאחר מכן הדלת הטרוקה תפתח. נסו לתרגל פעולה זו ותבחינו כי בשלב מסויים זה אכן יהיה יעיל.