הרב בני לאו: אין סיבה הלכתית שבת לא תתגייס

הרב בני לאו התייחס לסוגיה בכנס הבת הדתיה שארגנו צה"ל ועמותת אלומה.

ערוץ 7 , ו' בכסלו תשע"ט

הרב בני לאו
הרב בני לאו
צילום: חזקי ברוך

כ-1,600 צעירות דתיות העומדות בפני גיוס לצה"ל השתתפו היום בכנס הבת הדתיה של צה"ל ועמותת אלומה בבית החייל בת"א.

במהלך הכנס אמר ראש מיזם 929 הרב בני לאו לצעירות, כי אין שום בעיה הלכתית בשירות בצה"ל הנחשב למלחמת מצווה. "מותר לכן ללכת לצבא, כבוד גדול גם לכן וגם למדינת ישראל שאתן מתגייסות לצבא. הרווח שיהיה לכן מהצבא הוא ענק, והרווח שיהיה לצבא מכן הוא עצום".

מנכ"לית עמותת אלומה יפעת סלע התייחסה לאמירות כי הגיוס לצה"ל פוגע ברמתן הדתית של הבנות ואמרה כי נתוני מחקר שעשתה העמותה מצביעים על כך שכ-90% מהחיילות הדתיות ששירתו בצה"ל אמרו כי השירות הצבאי חיזק או לא פגע בזהותן הדתית - והנתונים הללו הן הצדעה לצעירות הדתיות המתגייסות.

היא התייחסה לחשיבות שאלומה רואה בבחירה האישית של כל אחת ואחת וקראה להן לפנות לשנת לימודים במכינה או מדרשה כחלק מההכנה לשירות בצה"ל.

בכנס נשא דברים גם ראש חטיבת התכנון ומנהל כוח אדם בצה"ל, תא"ל ערן שני, שהתייחס לתרומתן של הבנות הדתיות לצה"ל ואמר כי לא ניתן לכמת אותה במילים ואמר כי צה"ל רואה בגיוס שלהן גם חשיבות וגם ערך.

במהלך הכנס הציגו נציגי מיטב בפני הצעירות את התפקידים האפשריים עבורן, והצעירות עברו בין הדוכנים של החילות השונים במקום. הצעירות קיבלו מענה ייחודי בהמשך תהליך המיון לתפקיד בו יבחרו. בנוסף, נפגשו הצעירות עם חיילות דתיות בתפקידים מובילים ומגוונים ולקבל את מלוא המידע באשר לתהליך הגיוס והשירות בצה"ל.