פרקט עץ או למינציה? מה ההבדלים ואיך בוחרים פרקט מתאים

בעת תהליך בחירת פרקט לבית או לעסק, חשוב לדעת מהו סוג הפרקט שיתאים לכם. כדי לדעת מה מתאים – חשוב לבדוק את הבדלים בין הסוגים.

תוכן שיווקי , ז' בכסלו תשע"ט

פרקט עץ
פרקט עץ
יח"צ

פרקט עץ או למינציה? מה ההבדלים ואיך בוחרים פרקט מתאים

בעת תהליך בחירת פרקט לבית, לדירה או לעסק, חשוב לדעת מהו סוג הפרקט שיתאים לכם. כדי לדעת מה מתאים – חשוב לבדוק את ההבדלים בין סוגי הפרקטים המשווקים כיום ללקוח. שני הסוגים הנפוצים הם פרקטים מעץ ופרקט למינציה, יש ביניהם כמה הבדלים מהותיים ולמעשה לא תמיד הם מתאימים לכולם.

לאיזו מטרה מתאים פרקט למינציה ומהו פרקט למינציה?

פרקט למינציה זהו פרקט סינטטי אשר עשויה מכל מיני חומרים המדמים את המראה הטבעי של העץ. פרקטים אלו עשויים לפעמים משבבי עץ מעובדים, פלסטיק מעובד ועוד, תלוי ביצרן. מרבית הפרקטים שנחשבים לפרקט למינציה הם שימושיים ונוחים, אינם יקרים ומספקים את השילוב בין יופי ואסתטיקה לבין עמידות ומחיר לא יקר.

בנוסף לכך, יש המון דגמים וסגנונות של פרקטי למינציה ולכן הם נחשבים כה אהודים בקרב קהל הלקוחות הישראלי. יתרה מכך, התקנת פרקט למינציה מתבצעת לרוב תוך זמן קצר ובמרבית המקרים תוכלו לבצע את ההתקנה לבד מכיוון שזו פעולה די פשוטה המזכירה משחק הרכבה של ילדים.

פרקט למינציה מתאים לדירות מגורים, חנויות, משרדים, קליניקות ועוד. כל עוד מדובר בחללים פנימיים שאינם חשופים ללחות או למים מרובים – פרקט למינציה יהווה עבורכם פתרון מצוין.

כמו כן, מדובר בסוג פרקט מאד נפוץ ופופולרי בקרב לא מעט מתקיני פרקטים בפריסה ארצית.

לאילו מקומות יתאים יותר פרקט עץ?

פרקט עץ, בשונה מפרקט הלמינציה, אין בו את האלמנט של "דמוי עץ" מכיוון שהוא, כשמו כן הוא, עשוי מעץ. פרקטים אלו מיוצרים מסוגי עץ שונים ומעובדים ללוחות המיועדים להתקנה כריצוף בבתים ובחצרות. פרקט עץ מרשים למדי, הוא בעל מראה טבעי ולא ניתן להתבלבל כשנכנסים לחלל בו הוא מותקן.

פרקט עץ מוסיף משמעותית לחלל ולחדר בו הוא מותקן ומגיע בדגמים שונים מכיוון שהוא מיוצר מסוגים שונים של עצים. בנוסף, יש לציין כי פרקט מעץ הינו יקר יותר מפרקט למינציה והתקנתו צריכה להתבצע על ידי איש מקצוע על מנת שהשימוש בו יהיה בטיחותי ונוח לאורך שנים.

ניתן להתקין פרקט עץ בכל חלל, גם בחדרי רחצה ובחללים חיצוניים כמו פטיו או גינה. חשוב לקחת בחשבון כי תחזוקת פרקט עץ הינה מורכבת יותר וחשוב לשמור עליו לפי תנאים ספציפיים וזאת בכדי שהוא לא ייהרס.

כמו כל מוצר, גם פרקט העץ עשוי להתיישן אך בשונה ממוצרים אחרים - פרקט זה יראה עוד יותר משובח ויפה עם חלוף השנים. פרקט מעץ לא משנה את צורתו אם מטפלים בו כראוי והוא מעניק לחדר מראה יוקרתי ומיוחד. פרקט עץ מיוצר בדרך כלל מעץ אלון, עץ אגוז ועוד.

ישנם פרקטי עץ שונים, חלקם עשויים משלוש שכבות שונות ואחרים משתי שכבות. כך או כך, מדובר בפרקטים איכותיים וחזקים, אשר לא מקבלים עיוותים ומסוגלים לשמש את הלקוח לאורך שנים ארוכות.

למידע נוסף ולקבלת עזרה בבחירת הפרקט המתאים ניתן לבקר באתר תותח הפרקטים.